مقاله

دفتر ازدواج بلوار دادمان

admin ۲۰ دی ۱۴۰۰

اگر مراسم عقدتان نزدیک است و به دنبال دفتر ازدواج بلوار دادمان هستید، با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم درباره ویژگی­های یک دفتر ازدواج خوب صحبت کنیم. امروزه با وجود امکانات مدرنی که در دفاتر ازدواج مهیا است، انتخاب دفتر ازدواج شیک و لاکچری برای عروس و داماد کار بسیار سختی خواهد بود. تازه عروسان دوست دارند محضر عقد بلوار دادمان و سالن عقد بلوار دادمان از دکوراسیون لاکچری و امکانات کامل برخوردار باشد. از این رو برای انتخاب شیکترین دفتر ازدواج بلوار دادمان دچار ترس و دلهره می­شوند. بهتر است قبل از هر کاری با دوستان خود مشورت کنید و از آنها بخواهید تجربیات خود را در مراسم عقد و روز عقد برایتان تعریف کنند.

برای انتخاب دفتر ازدواج ابتدا دفاتر نزدیک به محل زندگی خود یا دفاتری که از امکانات کاملی برخوردار هستند را پیدا کنید. بهتر است دفتر ازدواج مسیر سر راستی داشته باشد تا برای روز مراسم بتوانید به موقع در محضر عقد بلوار دادمان حاضر شوید. اگر قصد دارید پیش از مراسم به آرایشگاه بروید حتما برای روز عقد نوبت رزرو کنید. در اینصورت بهتر است آرایشگاه و دفتر عقد در یک منطقه باشند تا رفت و آمد راحت­تر باشد. درباره هزینه دفتر ازدواج بلوار دادمان باید خانواده­ها با هم مشارکت کنند تا بار سنگین هزینه بر دوش یک خانواده نیفتد.

تاریخ عقد را معمولا در مراسم بله برون مشخص می­نمایند. تاریخ ممکن است در مناسبت خاصی انتخاب شود یا عروس بخواهد تاریخ عقد با تاریخ تولد او یکی باشد، به همین دلیل برای رزرو شیکترین دفتر ازدواج بلوار دادمان در روز دلخواه­تان از چند ماه قبل­تر برای انتخاب دفتر ازدواج مناسب دست به کار شوید.  

به دفتر ازدواج بلوار دادمان سر بزنید و از نزدیک اتاق عقد و سالن مراسم عقد را ببینید. درباره هزینه دفتر ازدواج بلوار دادمان سوال کنید. به عکس­های موجود در سایت یا صفحات مجازی اکتفا نکنید. از در ورودی تا راهرو را خوب بررسی کنید. از مدیر مجموعه بخواهید تا تمام قسمت­های دفتر عقد را به شما نشان بدهد. و اما سوال اینجاست، به چه نکاتی باید توجه کنید؟

 1. اولین چیزی که در هنگام وارد شدن به مکانی توجه شما را جلب می­کند نور پردازی محل است. نورپردازی در جلوه نمودن زیبایی­های یک مکان بسیار موثر خواهد بود. با استفاده از نورپردازی خوب می­توان یک اتاق کوچک را بزرگ جلوه داد و یک سالن بزرگ را بزرگتر. همچنین ضعف در اصول نورپردازی می­تواند یک سالن یا اتاق بزرگ را کوچک و دلگیر نشان بدهد.

به قسمتی که برای نشستن عروس و داماد در نظر گرفته شده است خوب دقت کنید و از مدیر سالن بخواهید تمام چراغ­ها را روشن کند نا ببینید که نورپردازی آن قسمت چگونه است. محل نشستن عروس و داماد باید نور بیشتری داشته باشد و بیشتر از قسمت­های دیگر سالن یا اتاق بدرخشد.

همچنین سفره عقد بایستی کاملا روشن باشد تا تمام جزئیات موجود در سفره مشخص باشد. زاویه تابش نور باید درست تنظیم شده باشد تا ظروف داخل سفره روی یکدیگر سایه نیندازند.

 1. سپس به تزئینات و دکوراسیون اتاق عقد و سالن عقد بلوار دادمان خوب نگاه کنید. دکوراسیون باید زیبا و لاکچری باشد و از تزئینات شیک و مدرن استفاده شده باشد. تزئینات باید تمیز و درخشان باشند. در دکوراسیون بایستی از ­رنگ­های شاد و روشن استفاده شده باشد. قسمتی که برای عروس و داماد در نظر گرفته شده است باید تزئینات بیشتر و زیباتری داشته باشد. اگر همه چیز کامل و زیبا باشد برای عکاسی دیگر نیازی به آتلیه نیست، در همان اتاق عقد می­توان عکس­های مراسم را ثبت نمود.

نکته بعد نحوه چیدن سفره عقد است. چیدمان سفره عقد باید با مهارت و ظرافت خاصی صورت گیرد. کنار هم قرار گرفتن ظروف و جزئیات سفره باید با دقت انجام شود. در برخی از دفاتر ازدواج عروس و داماد حق انتخاب نوع ظروفی که در سفره عقد به کار می­رود را دارند و مدیر دفتر کاتالوگ چیدمان سفره عقد را به عروس و داماد نشان می­دهد و عروس و داماد طبق سلیقه خود یک مدل را انتخاب می­کنند. برخی دوست دارند برای اینکه سفره عقد لاکچری داشته باشند از ظروف کریستال و درخشان استفاده کنند. برخی دوست دارند تم سفره عقد سنتی باشد و از ظروف سنتی در چیدمان استفاده شود. به هر حال سلیقه افراد متفاوت خواهد بود و دفاتر عقد با این مسائل به خوبی آشنا هستند.

از دیگر تزئینات جذاب کننده اتاق عقد استفاده از گل­های طبیعی است. گل آرایی نیازمند هنر و مهارت طراح دکور می­باشد و زیبایی اتاق عقد را چندین برابر بیشتر خواهد کرد. در دفتر ازدواج مهر دریا عروس و داماد می­توانند گل­های مورد علاقه خود را برای گل آ­رایی انتخاب کنند. فقط توجه داشته باشید که رنگ گل­ها با تم اتاق هماهنگ باشد.

شمع آرایی نیز از دیگر تزئیناتی است که جلوه زیبایی به سفره عقد می­بخشد. نور ملایم شمع در کنار ظروف درخشان و گل­های زیبا جلوه خاصی به سفره عقد خواهند بخشید.

عکس­های سفره عقد و سالن عقد در وب سایت دفتر ازدواج مهر دریا به آدرس https://mehredarya.com/ موجود می­باشند.

 1. نکته دیگری که از اهمیت بالایی برخوردار است، امکانات کامل برای پذیرایی از مهمانان و نحوه برخورد پرسنل می­باشد. در بیشتر دفاتر شیک و لاکچری برای پذیرایی از مهمانان، میان وعده و شیرینی و نوشیدنی گرم و سرد وجود دارد. میان وعده و شیرینی در نظر گرفته شده برای پذیرایی را می­توانید خودتان انتخاب کنید. بنابراین از مدیر محضر عقد بلوار دادمان بخواهید تا منوی میان وعده و نوشیدنی را در اختیار شما قرار دهد و اگر امکان داشت خوراکی­ها را تست کنید.

درباره رفتار پرسنل و نحوه برخورد پرسنل در مراسم پرس و جو کنید و مطمئن شوید که پرسنل تمام اصول بهداشتی را رعایت می­کنند. متذکر شوید که دوست ندارید به هیچ عنوان در مراسم از ظروف یکبار مصرف استفاده شود. پذیرایی باید منظم و تمیز انجام شود و میز مهمان خالی نباشد.

از قبل تعداد مهمانان عروس و مهمانان داماد را مشخص کنید و به ظرفیت سالن عقد توجه داشته باشید. سالن عقد بلوار دادمان دارای ظرفیتی بیش از 60 نفر می­باشد و از فضای بزرگی برخوردار است.

یکی از مهمترین امکانات سالن عقد وجود سرویس بهداشتی در داخل سالن می­باشد. برای آسایش حال مهمانان این مساله بسیار مهم خواهد بود. همچنین دقت کنید که سالن از سیستم تهویه مناسب برخوردار باشد.

 1. قطعا در روز مراسم عکس و فیلم بسیار مهم خواهند بود. به همین منظور دفتر ازدواج بلوار دادمان کار شما را راحت کرده است و در دفتر ازدواج عکاس و فیلم بردار حرفه­ای از مراسم شما عکس و فیلم تهیه می­نمایند و فایل تصاویر و فیلم­ها را به عروس و داماد تحویل می­دهند. با تزئینات زیبای سالن و سفره عقد و حضور عکاس و فیلم بردار دیگر نیازی نیست به آتلیه بروید و هزینه هنگفتی برای عکاسی بپردازید.

پس از اینکه دفتر ازدواج دلخواه خود را پیدا کردید و تاریخ روز عقد را رزرو نمودید، باید برای انجام آزمایشات پیش از ازدواج از همان دفتر ازدواج معرفی نامه­ای برای آزمایشگاه بگیرید. آزمایش پیش از ازدواج برای تمام زوجین اجباری است و حتما باید به آزمایشگاهی که شیکترین دفتر ازدواج بلوار دادمان معرفی می­کند بروید و برگه جواب آزمایش آزمایشگاه­های دیگر قابل قبول نخواهند بود. همچنین برگه جواب آزمایش شهری دیگر نیز قابل قبول نیست مگر اینکه معرفی نامه برای آزمایشگاه آن شهر صادر شده باشد.

آزمایش های پیش از ازدواج شامل آزمایش خون، آزمایش ادرار می­باشند و تزریق واکسن کزاز برای عروس و شرکت در جلسات مشاوره تنظیم خانواده نیز الزامی است که معمولا در همان مرکز آزمایشگاه برگزار می­شود. جواب آزمایش تا 30 روز اعتبار دارد و اگر در این مدت عقد صورت نگرفت باید مجدد از دفتر خانه معرفی نامه بگیرید و دوباره آزمایش را تکرار کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت عقد در دفتر ازدواج مهر دریا:  

 • شناسنامه عکس دار عروس به همراه دو عدد فتوکپی از صفحه اول
 • شناسنامه عکس دار داماد به همراه دو عدد فتوکپی از صفحه اول
 • اگر عروس یا داماد ازدواج دومشان باشد، باید فتوکپی صفحه دوم را نیز همراه داشته باشند.
 • اصل کارت ملی عروس  به همراه یک عدد فتوکپی از پشت و روی کارت
 • اصل کارت ملی داماد به همراه یک عدد فتوکپی از پشت و روی کارت.
 • دو عدد عکس 3 در 4 عروس و داماد.
 • برگه جواب آزمایش
 • اصل شناسنامه یا اصل کارت ملی پدر عروس.
 • اگر پدر عروس در قید حیات نباشد، به همراه داشتن گواهی فوت الزامی است.
 • اگر پدر عروس با ازدواج موافق نباشد و در محضر حضور نیابد، عروس باید از دادگاه مجوز ازدواج بگیرد و به دفتر ازدواج ببرد.
 • اگر پدر عروس نتواند در روز عقد در دفتر ازدواج حضور یابد (در زندان باشد یا در خارج از کشور زندگی کند و غیره)، عروس باید مجوز ازدواج صادر شده از سوی دادگاه را روز عقد به همراه داشته باشد.
 • اگر عروس قبلا ازدواج کرده و برای ازدواج مجدد اقدام می­نماید، به اجازه پدر عروس نیازی نیست، اما باید گواهی فوت همسر سابق یا سند طلاق را به دفتر ازدواج تحویل بدهد.  
 • حضور سه نفر شاهد بالغ و ارائه اصل شناسنامه یا اصل کارت ملی.
 • اگر خانواده­ها بر سر موضوعاتی از قبیل به نام زدن زمین یا ملک یا دیگر شروط به توافق رسیده باشند باید تمامی موارد به مدیر دفتر ازدواج اطلاع داده شود و تمام شرایط در سند عقد ثبت شوند.
 • فیش پرداخت هزینه دفتر ازدواج بلوار دادمان

سپس عاقد خطبه عقد را جاری می­نماید و به رسم قدیم پس از سه بار سوال از عروس، عروس خانم جواب مثبت را بلند اعلام می­کند و زندگی مشترک این زوج جوان آغاز می­شود. به امید آنکه پیوند مشترک تمامی جوانان پایدار بماند.

 

 

 

 

پیغام خطا

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/mehredarya.com/public_html/includes/file.phar.inc).