مقاله

دفتر عقد شیک

admin ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

یکی از مهمترین بخش­های مراسم عقد در دفتر عقد شیک بریده شدن کیک عقد توسط عروس و داماد می­باشد.  فراموش کردن این بخش از مراسم عقد موجب می­شود تا مراسم از نظر عروس و داماد و مهمانان کامل نباشد. کیک را می­توان از جزو ملزومات مراسم جشن و شادی به شمار آورد. به همین دلیل اگر به روزهای عقد خود نزدیک هستید، سفارش کیک عقد را به لیست برنامه­های مراسم عقد خود اضافه کنید.

پس از اینکه تاریخ عقد مشخص شد و شما برای مراسم عقد خود دفتر عقد شیک غرب تهران را رزرو نمودید، باید برای مراسم آماده شوید. خرید عقد، خرید حلقه، خرید لباس برای عروس و داماد و ... از جمله کارهایی است که باید تا قبل از روز عقد انجام شوند. یکی دیگر از مهمترین کارهای روز مراسم عقد، سفارش کیک عقد می­باشد که جزو مهمترین بخش مراسم محسوب می­شود. شما باید برای روز عقد تمام هزینه­ها را محاسبه نمائید و با توجه به بودجه­ای که برای برگزاری مراسم عقد در نظر دارید خریدهای لازم را انجام دهید.

قیمت دفتر عقد شیک، هزینه کیک و پذیرایی  از مهمانان و آرایشگاه جزو هزینه­هایی است که باید محاسبه شوند.

کیک عقد باید با دکوراسیون و تزئینات اتاق عقد هماهنگ باشد و در مکان مناسب قرار داده شود. برای انتخاب کیک عقد عجله نکنید و با دقت و حوصله و با مشورت با دوستان خوش سلیقه و دارای تجربه کیک دلخواهتان را انتخاب نمائید. 

کیک عقد و عروسی از دیر باز در کشورهای مختلف و فرهنگ­های گوناگون مورد استفاده بوده است. برای زیبایی کیک عقد و عروسی عمدتا از کیک­های چند طبقه با تزئینات لاکچری و مجلل استفاده می­شود. کیک عقد و عروسی بیشتر به رنگ سفید هستند و با تزئینات براق و گل­های زیبا مزین می­شوند.

در کشورهای مختلف برای تزئین کیک عقد و عروسی از تزئینات مخصوص خود استفاده می­کنند که به فرهنگ قدیمی آن کشور برمی­گردد. به عنوان مثال در بریتانیا از کیک­های میوه­ای استفاده می­شود که رویه آن با خمیر بادام یا همان خمیر فوندانت پوشانده می­شود و رویه کیک را با مواد خوراکی براق و شیک تزئین می­کنند.

اما در فرانسه نوع کیک­های عقد و عروسی متفاوت هستند. در فرانسه چندین نان خامه­ای که داخل آن از خامه قنادی پر شده است و درون کارامل قرار داده اند را به صورت هرمی روی یکدیگر می­چینند. این نوع کیک به دلیل خامه درون کیک و کارامل روی کیک در دمای اتاق حالت خود را از دست می­دهند و به همین دلیل رسم بر این بوده است که در همان روز مراسم کیک را آماده می­کردند، اما امروزه به دلیل مشغله زیاد قنادان و سلیقه جوانان، از کیک­های چند لایه که در بیشتر کشورها مرسوم است استفاده می­شود.

در سایر کشورها نیز بیشتر کیک را به روش بریتانیا تهیه می­کنند و از تزئینات متنوعی استفاده می­نمایند. در کشور ما نیز کیک­ها به صورت چند لایه تهیه می­شوند و برای تزئینات مورد استفاده بر روی کیک، تصمیم با شما است.

در ادامه قصد داریم نکات مهمی که برای انتخاب کیک عقد موثر می­باشند را یاد آور شویم.

 • برای انتخاب کیک عقد ابتدا تا می­توانید عکس کیک ببینید. در دنیای مجازی تعداد بی شماری عکس کیک عقد و عروسی خواهید یافت که بسیار زیبا و حرفه­ای تزئین شده اند. عکس­های مورد پسند خود را در جایی جمع آوری کنید. اگر می­توانید طرح تلفیقی چند مدل را روی کاغذ بکشید. رنگ­ها و تزئینات را جزء به جزء مشخص کنید. رنگ­ها و تزئینات استفاده شده در کیک باید با چیدمان سفره عقد و تم اتاق عقد همخوانی داشته باشد.

شما می­توانید از گل­هایی که در برای اتاق عقد و سفره عقد سفارش داده­اید نیز برای دسته گل و تزئین کیک استفاده کنید. یا می­توانید تزئینات روی کیک را با تزئینات لباس عروس ست کنید. یا شبیه به یکی از اجزای سفره عقد یا دکور اتاق عقد باشد. بهتر است کیک را چند طبقه سفارش دهید تا جلوه بیشتری داشته باشد. می­توانید هر طبقه از کیک را با طعمی خاص و مدلی خاص سفارش دهید.

 برای تزئین کیک می­توانید روکش فوندانت یا روکش شکلاتی انتخاب نمائید که این مورد به سلیقه و ذائقه شما بستگی دارد.

خمیر فوندانت نوعی روکش مخصوص کیک می­باشد که به سادگی شکل می­گیرد و رویه کیک را به طور کاملا منظم و تمیز پوشش می­دهد، اما به دلیل اینکه در تهیه آن از پودر قند و ژلاتین استفاده شده است طعم جالبی ندارد و خورده نمی­شود. روکش فوندانت موجب می­شود تا وزن کیک بیشتر شود در حالی که خمیر فوندانت قابل خوردن نیست و هزینه اضافی خواهد بود.

شما می­توانید به جای فوندانت از شکلات سفید یا کرم کره­ای استفاده کنید که با مهارت قناد به طور یکدست و تمیز بر روی کیک قرار میگیرد و تمام قسمت­های کیک را پوشش می­دهد. مزیت این دو نوع پوشش طعم دلنشین آنها می­باشد که کمتر کسی است که آن را دوست نداشته باشد. در این صورت تنها برای تزئینات کوچک و ظریف روی کیک، از فوندانت استفاده می­شود.

 • یک قناد با تجربه و خوب پیدا کنید که قادر باشد کیک مورد نظرتان را آماده نماید. در مورد قناد و میزان رضایت مشتریان از عملکرد او و کیفیت کیک­هایی که تهیه می­کند، پرس و جود کنید و از مهارت و تخصص او مطمئن شوید. سپس با قناد درباره طرح مورد نظرتان صحبت کنید و تمام جزئیات را برای او شرح دهید. تاریخ عقد و ساعت شروع مراسم را به همراه آدرس محل برگزاری مراسم در اختیار قناد قرار دهید. اگر طعم خاصی مد نظرتان است که در لایه­های میانی کیک مورد استفاده قرار گیرد، حتما به قناد اطلاع دهید.
 • برای سفارش کیک نیاز نیست از ماه­ها قبل اقدام کنید اما برای انتخاب قناد و طرح و طعم کیک حتما از ماه قبل اقدام کنید و برای تست کیک به قنادی مراجعه کنید و زمان مناسب برای سفارش کیک را سوال کنید تا بتوانید در روز عقد کیک تان را تحویل بگیرید. برخی از قنادی­ها آلبوم عکس مدل­های مختلف کیک دارند که می­توانید از میان آنها طرح و مل مورد دلخواه خود را انتخاب نمائید.
 • برخی از قنادان برای تزئینات کیک را از چند روز قبل­تر آماده می­کنند و از شما می­خواهند برای دیدن آنها به قنادی مراجعه کنید و نظر خود را بگوئید. شما می­توانید با دیدن تزئینات مطمئن شوید که آنها همانطور که می­خواستید هستند.
 • سعی کنی برای تزئین و مدل کیک طرح­های تکراری انتخاب نکنید. از طرح­های متفاوت و جدید استفاده کنید و کمی خلاقیت به خرج بدهید. گاهی در هنگام سفارش کیک می­توانید از نظرات خلاقانه قناد نیز بهره ببرید زیرا آنها در این کار مهارت بالایی دارند و روزانه کیک­های زیادی را تزئین و آماده می­کنند و بهترین فردی هستند که می­توانند به شما در نوع تزئینات به کار رفته و جنس روکش کیک راهنمایی کنند.
 • شکل کیک را از قبل انتخاب کنید. دوست دارید کیک مربع باشد یا دایره. مستطیل شکل باشد یا به شکل قلب باشد. انتخاب شکل کیک به سلیقه شما و نوع تزئیناتی که برای روی کیک در نظر دارید بستگی دارد. قناد حرفه­ای قادر است کیک را به شکلی که شما بخواهد در بیاورد و تزئین کند.
 • می­توانید برای تزئین کیک از محل برگزاری جشن یا فصلی که در آن مراسم خود را برگزار می­کنید نیز الهام بگیرید. به عنوان مثال اگر در فضای باز مراسم خود را برگزار خواهید کرد می­توانید از جزئیاتی که در محل برگزاری مراسم وجود دارد در کیک خود استفاده کنید. مثلا اگر در باغی پر از گل و گیاه جنش می­گیرید، روی کیک را همانند باغی پر از گل طراحی کنید که گل از طبقات مختلف کیک به سمت پائین سرازیر می­شود یا آلاچیقی تزئینی برای روی کیک در نظر بگیرید که عروسک عروس و داماد داخل آن ایستاده­اند. اگر مراسم خود را در کنار دریا برگزار می­نمائید، می­توانید از جزئیاتی که به دریا و ساحل مربوط می­شود، مانند صدف، مرجان­های زیبا و ... استفاده کنید.
 • کیک نباید خیلی شلوغ باشد و تمام رویه کیک با تزئینات و گل پوشانده شود. بهتر است تزئینات تنها بخشی از کیک را پوشش دهد تا در عین سادگی شیک و جذاب باشد. برخی از افراد برای روی کیک خود تنها چند دانه مروارید یا یک روبان توری انتخاب می­کنند که جلوه بسیار شیکی به کیک می­بخشد.
 •  یا اینکه می­توانید یک گل بزرگ در وسط کیک قرار دهید و باقی قسمت­های کیک را خالی بگذارید یا جزئیات بسیار کوچکی به آن اضافه کنید. برخی از قنادان حرفه­ای با استفاده از گریستال خوراکی گل­های زیبایی آماده می­کنند که جلوه شیشه­ای و براقی دارد و بسیار زیبا و رویایی هستند. شما می­توانید یک نوع گل مانند گل شقایق یا گل صدتومانی انتخاب نمائید و آن را با قناد در میان بگذارید.
 • اگر به هنر علاقه مند هستید می­توانید برای طرح روی کیک یک اثر هنری معروف را انتخاب کنید و جزئیات آن را برای تزئین روی کیک به کار ببرید. مثلا یک تابلوی معروف از یک هنرمند معروف را انتخاب کنید و جزئیات را به گونه­ای روی کیک طراحی کنید که تداعی کننده آن اثر هنری باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که از انتخاب مدل­های خیلی عجیب بپرهیزید، زیرا ممکن است قناد نتواند از پس طرح­های عجیب و سخت شما بر بیاید و کیک تان خراب شود.
 • اگر قصد دارید از گل­های طبیعی برای تزئین استفاده شود، گل­های ظریف با رنگ­های ملایم و رویایی انتخاب کنید. برای چیدمان گل­ها از مدل­های تکراری استفاده نکنید. عکس­های مختلف گل آرایی بر روی کیک را ببینید و یک طرح ترکیبی و خاص بسازید. طرح تان شلوغ نباشد و سعی کنید از گل­های بزرگ استفاده نکنید.
 • بهتر است به همراه کیک عقد، چند عدد کاپ کیک با تزئینات کیک اصلی سفارش دهید، زیرا کودکان حاضر در سالن نمی­توانند منتظر بمانند تا کیک بریده شود و در این زمان کاپ کیک­ها کمک بسیار بزرگی به آرام کردن کودکان خواهند نمود.
 • این نکته را به خاطر داشته باشید که درباره هزینه گل با قناد صحبت کنید. برخی از قنادان هزینه گل را به صورت جداگانه حساب می­کنند یا از شما می­خواهند که گل­های مورد نظرتان را تهیه کنید و در اختیار آنها قرار دهید. برخی دیگر گل­ها را خودشان تهیه می­کنند و هزینه را جدا حساب می­کنند. برخی دیگر برای تزئین و قسمت گل آرایی از یک گل فروش کمک می­گیرند و فاکتور گل فروشی را جداگانه به شما می­دهند تا پرداخت نمائید. پس حتما در هنگام سفارش درباره تزئینات و هزینه آنها سوالات لازم را بپرسید.
 • در هنگام سفارش کیک به تعداد مهمانان توجه داشته باشید. کیک باید به اندازه­ای باشد که برای تمامی مهمانان کافی باشد برای همه یک اندازه مشخص کیک در نظر بگیرید. معمولا قناد به شما می­گوید که برای هر نفر چه میزان کیک سرو می­شود و با استفاده از آن مقدار واحد می­توانید تعداد کل کیک مورد نیاز را محاسبه نمائید. به عنوان مثال اگر برای هر فرد 100 گرم کیک در نظر بگیرید، برای 30 نفر مهمان شما به 3 کیلو کیک نیاز خواهید داشت. با در نظر گرفتن تزئینات و خود عروس و داماد بهتر است کمی بیشتر از تعداد مهمانان کیک سفارش دهید تا کیک به اندازه کافی وجود داشته باشد و خود عروس و داماد نیز بتوانند از کیک مراسم عقد خود میل نمایند.
 • دفتر عقد شیک مهردریا پذیرای 50 نفر مهمان می­باشد و شما می­توانید برای مراسم خود مقدار لازم کیک را سفارش دهید و با مدیریت دفتر عقد شیک تهران زمان مناسب برای برش کیک را هماهنگ نمائید.
 • در شلوغی مراسم ممکن است عروس و داماد نتوانند از کیک خود میل کنند، به همین دلیل به پرسنل سفارش کنید که قسمت مورد نظر کیک را برایتان نگه دارند تا طعم خوش کیک عقد، برایتان ماندگار شود. می­توانید کیک را بعد از شام یا بعد از مراسم میل نمائید.
 • به مواد درون کیک توجه داشته باشید. طعم­ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند. سعی کنید طعم­هایی را انتخاب کنید که طرفداران بیشتری دارند. مثلا طعم­های شکلاتی و وانیلی همیشه پر طرفدار هستند. اگر طعم خاصی مد نظرتان است می­توانید یکی از طبقات کیک را با طعم مورد علاقه خود سفارش دهید، مثلا بالاترین طبقه کیک را مخصوص خودتان سفارش بدهید.
 • اگر می­خواهید کیک­تان منحصر به فرد باشد، می­توانید طعم­های قهوه یا پنیر خامه­ای را انتخاب کنید. همچنین طعم بادام سوخته یا تمشک نیز جزو طعم­های خاص و لاکچری می­باشند. طعم کیک را با توجه به فصلی که در آن هستید انتخاب کنید. به عنوان مثال برای برگزاری مراسم در دفتر عقد شیک غرب تهران در فصول سرد سال، طعم­های گرم مانند قهوه، دارچین یا پرتقال و لیمو مناسب می­باشند و برای فصول گرم سال بهتر است کیک­های اسفنجی ساده با لایه­های میوه یا مارمالاد را انتخاب نمائید یا کیک خود را با برش­های میوه­های تابستانی و رنگارنگ طراحی نمائید. همچنین می­توانید از ژله­های رنگی نیز برای تزئین رویه کیک استفاده نمائید.
 • پیش از سفارش طعم کیک، حتما از طعم­های موجود بچشید و سپس طعم مورد نظر خود را انتخاب کنید. گاهی ممکن است طعم مورد نظر شما آن طور که می­خواستید نباشد و خاطره خوبی برایتان به یادگار نگذارد. در صورت امکان از قناد بخواهید تا کیک­های مختلف با اسانس­های مختلف را برای تست در اختیار شما قرار دهد.
 • حتما این نکته را یادآور شوید که کیک تازه باشد و از مواد تازه برای تزئین و لایه­های میانی کیک استفاده شود. از قناد بخواهید تا در لایه­های میانی کیک از موز استفاده نکند زیرا بسیاری از افراد از موز داخل کیک خوششان نمی­آید و این برای مهمانان و میزبان ناخوش آیند خواهد بود. حتی الامکان طعم کیک را به گونه­ای انتخاب کنید که همه پسند باشد تا کیک دور ریخته نشود. از مواد حساسیت زا مانند بادام زمینی یا کیوی در کیک خود استفاده نکنید. برخی از افراد نسبت به این مواد حساسیت شدید دارند که بسیار خطرناک است و به دلیل عدم آگاهی از مواد داخلی کیک، بعد از میل نمودن کیک دچار مشکل می­شوند. پس بهتر است قبل از سفارش مواد داخلی کیک درباره حساسیت زا بودن یا نبودن مواد تحقیق نمائید و از موادی که عموما در کیک استفاده می­شود، استفاده نمائید.   
 • بهتر است از کیک­های رنگی پرهیز کنید. کیک­های رنگی برای مهمانان جذاب نخواهد بود و بهتر است به جای اینکه کیک را رنگی انتخاب کنید، برای تزئینات روی کیک از رنگ­های مختلفی استفاده کنید. کیک­های رنگی مانند قرمز یا صورتی شاید برای شما جذاب باشد اما شما مهمانان زیادی دارید که باید سلیقه آنها را نیز در نظر داشته باشید. برای رنگ کردن کیک از رنگ­های خوراکی شیمیایی استفاده می­شود که این ممکن است برای مهمانان شما ناخوش آیند باشد و ترجیح دهند کیک را میل نکنند. رنگ­های تند و پر رنگ زننده خواهند بود. اگر دوست دارید کیکتان رنگی باشد بهتر است به قناد سفارش کنید تا رنگ بسیار بسیار ملایمی برای کیک در نظر بگیرد و از مقدار بسیار کمی رنگ استفاده نماید.
 • اگر می­خواهید رنگ کیک با رنگ تم دفتر عقد شیک تهران و لباس شما متناسب باشد، بهتر است از روبان­های رنگی یا گل­های رنگی برای هماهنگ کردن کیک با تم مراسم عقد استفاده کنید. همچنین می­توانید از تزئینات طلایی و نقره­ای برای جلوه بیشتر کیک نیز استفاده نمائید تا کیک شما با شکوه­تر جلوه کند. 
 • از قناد بخواهید تا پایه محکم و زیبایی برای کیک در نظر داشته باشد تا برای جابجایی و حمل کیک مشکلی پیش نیاید و بتوان کیک را با همان پایه در سالن قرار داد. اگر پایه کیک و ظرف زیر کیک شیک و زیبا باشد، نیازی نخواهد بود تا کیک را زیاد جابجا کرد و کیک سالم می­ماند.
 • برای برگزاری مراسم عقد در دفتر عقد شیک شهرک غرب، کیک عقد مد نظرتان را زودتر سفارش بدهید و با قناد صحبت کنید تا برای روز عقد برای شما وقت کافی داشته باشد.
 • هنگامی که برای رزرو دفتر عقد شیک غرب تهران مراجعه نمودید، زمان بریدن کیک را با آنها هماهنگ کنید. معمولا بریده شدن کیک توسط عروس و داماد نشانه پایان مراسم می­باشد. عروس و داماد می­توانند بریدن کیک را یک ساعت قبل از پایان مراسم انجام دهند تا وقت کافی برای تقسیم کیم  و سرو آن میان مهمانان وجود داشته باشد. مراسم بریده شدن کیک را معمولا پس از رقص و پایکوبی انجام می­دهند و اگر قرار است به مهمانان خود شام بدهید می­توانید کیک را بعد از صرف شام به عنوان دسر برای مهمانان سرو نمائید.
 • در دفتر عقد شیک مهردریا امکانات لازم برای پذیرایی از مهمانان به نحو احسن فراهم می­باشد و پرسنل مجرب و کاربلد مراسم شما را به خوبی و منظم برگزار خواهند نمود. دفتر عقد شیک مهردریا با 20 سال سابقه مدیریت مراسم عقد و نامزدی با افتخار مراسم با شکوه و به یادماندنی برای جوانان برگزار می­نماید. قیمت دفتر عقد شیک بسیار متعارف می­باشد و زوجین جوان می­توانند با آسودگی خاطر روز پیمان مشترک خود را جشن بگیرند.
 • در مورد جابجایی و حمل کیک نیز از قناد سوال کنید که آیا خودشان کیک را برای مراسم ارسال می­نمایند یا شما باید برای تحویل کیک مراجعه کنید. در صورتی که قنادی کیک را برایتان ارسال می­کند آدرس دفتر عقد شیک تهران را به آنها بدهید و اطمینان حاصل کنید که ماشین حمل کیک مجهز به سرد کن باشد تا کیک فرم خود را از دست ندهد و تزئینات کیک خراب نشوند.
 • در هنگام سرو کیک در دفتر عقد شیک شهرک غرب، اگر در فصل گرما باشید می­توانید نوشیدنی خنک و شربت نیز سرو کنید و اگر در فصل سرما بودید می­توانید با نوشیدنی­های گرم مانند چای یا نسکافه از مهمانان خود پذیرایی نمائید.
 • حتما جعبه­ های مخصوصی برای مهمانان در نظر بگیرید که اگر نخواستند کیک شان را میل کنند بتوانند آن را با خود ببرند. جعبه­ های شکیل آماده­ای در بازار وجود دارند که مخصوص قرار دادن کاپ کیک یا قطعه کیک می­باشند و شما می­توانید به تعداد مهمانان حاضر جعبه تهیه نمائید.

در مورد قیمت دفتر عقد شیک و ارائه خدمات لازم با مدیریت صحبت نمائید و درباره نحوه سرو کیک و نحوه پذیرایی از مهمانان و ظروفی که برای پذیرایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت نیز سوالات لازم را بپرسید. در مراسم عقد بهتر است از ظروف یکبار مصرف استفاده نشود و تاکید کنید که برای سرو کیک و شیرینی و نوشیدنی از ظروف چینی با کیفیت و تمیز استفاده شود.

اگر برای بریدن کیک توسط عروس و داماد رسم و رسوم خاصی دارید حتما با مدیریت سالن درباره نحوه اجرای رسوم خود صحبت کنید تا آنها امکانات لازم را برای شما فراهم نمایند. وسایل مورد نیاز برای اجرای مراسم را با خود به همراه داشته باشید

پیغام خطا

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/mehredarya.com/public_html/includes/file.phar.inc).