مقاله

محضر عقد شیک

admin ۲۵ مرداد ۱۴۰۰

برگزاری مراسم عقد و ازدواج شما در یک محضر عقد شیک تهران بسیار مهم است. انتخاب یک محضر عقد شیک غرب تهران می تواند بیان گر ذوق و سلیقه عروس و داماد باشد. با برگزاری مراسم عقد و ازدواج خود در یک محضر عقد شیک شهرک غرب، تصویر زیبایی از مهم ترین روز زندگیتان در ذهن خود و عزیزانتان به خاطره خواهد ماند.البته در انتخاب یک محضر عقد شیک تهران حتما باید به یک نکته مهم توجه کنید.

 درست است که اولویت اول شما باید زیبایی و دلنشین بودن فضا و کیفیت بالای خدمات ارائه شده توسط پرسنل محضر عقد شیک غرب تهران مورد نظر شما باشد؛ اما هیچ زوجی تمایل ندارند که هزینه ای گزاف برای یک محضر عقد شیک شهرک غرب بپردازند. بنابراین بهترین انتخاب برای یک عروس و داماد این است که به دنبال یک  محضر عقد شیک ارزان باشند که بتوانند از پس پرداخت هزینه های آن نیز به راحتی بر بیایند. محضر عقد شیک مهردریا، یک محضر عقد شیک ارزان است که می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

انتخاب یک محضر عقد شیک تهران

آیا شما یک عروس هیجان زده هستید که برای روز بزرگ خود آماده می شود؟ آیا به دنبال یک مکان عروسی مناسب هستید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ همه می خواهند همه چیز به طور عالی و مطابق برنامه خود در این روز بزرگ پیش برود و حداکثر تلاش خود را از همان ابتدا برای اطمینان از همه اینها به کار می گیرند. با این حال ، مواقعی وجود دارد که آنها نمی توانند برخی از موارد را در تالارهای عروسی بررسی کنند و این امر در نهایت به چند اشتباه در آن روز خاص منجر می شود.

در اینجا به ویژگی های اساسی که باید هنگام انتخاب محضر عقد تهران به دنبال آن باشید؛ اشاره می کنیم:

الف. مجهز بودن به تکنولوژی به روز

امروزه، همه چیز در دنیا وابسته و مربوط به فناوری است. ممکن است بخواهید یک ویدئو با جمع آوری تمام خاطرات زوج خود به مهمانان نشان دهید و این امر نیاز به استفاده از چند رسانه ای دارد. از این رو ، محضر عقد شیک غرب تهران که انتخاب می کنید باید دارای کلیه ملزومات مانند میکروفون ، بلندگوها و غیره باشد تا روز شما خراب نشود. آنها همچنین باید به همه مهمانان اینترنت رایگان ارائه دهند تا بتوانند پست ها ، تصاویر و فیلم های عروسی را فورا ارسال کنند.

* محضر عقد شیک مهردریا، یک محضر عقد شیک غرب تهران است که به تکنولوژی روز مجهز بوده و امکان استفاده از دستگاه های صوتی تصویری و اینترنت در آن وجود دارد. *

ب. ارائه خدمات همه جانبه

اگر می خواهید تمام هماهنگی ها را بدون استرس انجام دهید؛ باید یک محضر عقد شیک شهرک غرب تهران را برگزینید که خدمات همه جانبه و کامل ارائه می دهد. انتخاب یک محضر عقد شیک ارزان با خدمات همه جانبه و تخصصی به شما اطمینان می دهد که همه چیز درست برنامه ریزی شده است و شما مجبور نیستید برای کارهای کوچک عجله کنید. به عبارت دیگر ، مسئولیت کامل روز بزرگ و مهم شما بر عهده مدیریت محضر عقد شیک تهران مورد نظر شما خواهد بود.

* محضر عقد شیک مهردریا یک محضر عقد شیک شهرک غرب تهران است که با توجه قیمت مناسب آن، می توان آن را یک محضر عقد شیک ارزان نامید. این محضر عقد شیک تهران با پرسنل با تجربه ، مدیریت تخصصی و خدمات حرفه ای و همه جانبه بهترین انتخاب برای هر زوجی می باشد.*

ج. امکان گذاشتن صندلی برای میهمانان در فضای باز

اگر هوا خوب است و می خواهید در اطراف طبیعت باشید ، همچنین می توانید در روز بزرگ خود صندلی های آزاد را انتخاب کنید. این امر مستلزم این است که محضر عقد شیک شهرک غرب مورد نظر شما دارای فضای کافی در فضای باز و همچنین برای پذیرایی از همه مهمانان باشد. این ایده به ویژه در عروسی های تابستانی بسیار ایده آل است ، زمانی که مهمانان می توانند در خارج از سالن نوشیدنی های تازه بخورند و در حالی که بخشی از مراسم عقد و ازدواج شما هستند از احساس آب و هوا لذت ببرند.

* محضر عقد شیک مهردریا با محوطه زیبا و رویایی و سالنی با دکوراسیون تخصصی و حرفه ای، که امکان پذیرایی در سالن و یا باغ را دارد؛ بستری زیبا و دوست داشتنی برای مراسم عقد و ازدواج شماست.*

د. فضای گسترده و ظرفیت بالا

یک محضر عقد شیک غرب تهران باید حتما دارای فضای گسترده و ظرفیت بالا باشد. این ویژگی باعث می شود که محضر عقد شیک شهرک غرب مورد انتخاب شما بتواند به راحتی همه مهمانان شما را بدون ایجاد ناراحتی در خود جای دهد. صرف نظر این که آیا می خواهید صندلی های داخلی یا چیدمان بیرونی را انتخاب کنید ، ظرفیت محضر عقد شیک تهران موردنظر شما باید به اندازه ای باشد که بتواند تعداد مهمانانی را که برای عروسی دعوت می کنید ، تامین کند. همچنین ، هنگام راه رفتن در راهرو می خواهید فضای کافی برای خود ایجاد کنید تا مهمانان بتوانند از عروس دوست داشتنی به خوبی دیدن کنند.

* محضر عقد شیک مهردریا، یک محضر عقد شیک تهران است که با ظرفیت بالا، فضای جذاب و خدمات درجه آماده پذیرایی از شما و میهمانان گرانقدرتان در روز بزرگ شما می باشد*

ه. منوی غذای خوشمزه، متنوع و با کیفیت

غذا یکی از مهمترین موارد در محضر عقد تهران است ، بنابراین ، قبل از رزرو باید غذای ارائه شده توسط سالن را بچشید. شما می خواهید بهترین ها را به مهمانان خود ارائه دهید و آنها را با غذاهای خوشمزه و با کیفیت خوب سرگرم کنید. بهترین تالارهای عروسی دارای خوشمزه ترین غذا هستند بنابراین هنگام جستجوی آن به آن توجه داشته باشید.

* محضر عقد شیک مهردریا، این محضر عقد شیک ارزان، با منوی غذای متنوع و آشپزهای متخصص و مجرب، بهترین منو را بر اساس سلیقه عروس و داماد برای مراسم عقد و عروسی آن ها تدارک خواهد دید.*

اگر یک محضر عقد شیک در تهران پیدا کردید که دارای همه ویژگی های فوق است؛ به این معناست که مکان ایده آل خود را  انتخاب کرده اید. پس در اسرع وقت رزرو کنید و با انجام همه هماهنگی های مربوط به روز بزرگ خود؛ز هر گونه استرس بعدی خودداری کنید.

محضر عقد شیک مهردریا

در صورتی که شما هم به دنبال یک محضر عقد شیک ارزان برای برگزار کردن مراسم عقد و عروسی خود یا عزیزانتان می گردید؛ ما برای شما یک پیشنهاد عالی داریم: محضر عقد شیک مهردریا.

با انتخاب محضر عقد شیک مهردریا که یک محضر عقد شیک تهران است؛ شما می توانید از خدمات درجه یک پرسنل حرفه ای این محضر عقد شیک غرب تهران با مناسب ترین قیمت بهره مند شوید. به علاوه، فضای جذاب و دوست داشتنی محضر عقد شیک مهردریا و سالن عقد آن که توسط دکوراتور های متخصص و چیره دست ما مطابق با استانداردهای روز دنیا دکور شده می تواند یک بستر رویایی برای آغاز زندگی عاشقانه شما باشد.

زیبایی های محضر عقد تهران  نه تنها برایتان خاطره ساز خواهد شد؛ بلکه پس زمینه زیبایی برای عکس ها و فیلم های مراسم عقد و عروسی شما در این محضر شیک شهرک غرب تهران نیز فراهم می آورد. عکاس ها و فیلمبردارهای حرفه ای ما لحظات زیبای مهم ترین روز شما را به نحوی حرفه ای برایتان ثبت می کنند. نورپردازی برنامه ریزی شده و تخصصی محضر عقد شیک مهردریا، این محضر عقد شیک تهران، مزید بر علت شده و بر زیبایی و جذابیت عکس های شما خواهد افزود.

منوی متنوع و گسترده محضر شیک مهردریا به شما کمک می کند تا حق انتخاب کافی در مورد غذاها، نوشیدنی ها و نحوه پذیرایی در شب ویژه خود در این محضر عقد شیک غرب تهران داشته باشید. منوی مورد نظر شما از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه توسط آشپزهای کارکشته و حرفه ای تهیه می شوند. سپس، به بهترین شکل تزیین شده و توسط گارسون های مجرب و چیره دست ما سرو می شود.

نکاتی برای انتخاب یک محضر عقد شیک شهرک غرب

عروسی یک مناسبت بسیار ویژه در زندگی همه است ... درست است؟ و بنابراین شما می خواهید عروسی شما بسیار خاص باشد ، جایی که همه اعضای خانواده و دوستان شما در آن حضور دارند تا شاهد این رویداد خاص زندگی شما باشند. در یک عروسی ، شما باید چیزهای زیادی را ترتیب دهید و مطمئن شوید که آنها به اندازه کافی خوب هستند تا روز خاص شما را خاص تر کند و یکی از مهمترین چیزهایی که در عروسی انتخاب می کنید ، محضر شیک عقد شماست ، یعنی سالن ضیافت عروسی. و بنابراین ، ما شما را راهنمایی می کنیم و نکاتی را در مورد انتخاب بهترین سالن ضیافت عروسی به شما ارائه می دهیم.

ویژگی های یک محضر عقد شیک غرب تهران

مراحل زیر به شما کمک می کند تا بهترین سالن ضیافت عروسی را انتخاب کنید:

فضا و مکان:

فضا و مکان در انتخاب سالن ضیافت نقش مهمی ایفا می کند. شما باید یک تالار عروسی را انتخاب کنید که دارای فضای کافی برای مهمانانی است که برای عروسی می آیند. محضر عقد شیک مهردریا یک سالن ضیافت بزرگ و زیبا دارد که بسیار مناسب است تا روز خاص شما را خاص تر کند.

مکان محضر عقد مورد نظر شما نیز باید در نظر گرفته شود ، محیط ضیافت باید خوب باشد و همچنین باید دارای فضای مناسب پارکینگ باشد.بنابراین یک سالن ضیافت را انتخاب کنید که آنقدر بزرگ باشد که بتواند میزبان همه مهمانان شما باشد ، محیط خوبی داشته باشد و فضای مناسبی برای پارک وسایل نقلیه فراهم کند.

در مورد فضای عروسی تصمیم بگیرید:

قبل از انتخاب محضر عقد شیک در تهران، باید فضای عروسی مدنظر خود را انتخاب کنید. فضاهای  مختلف عروسی مانند سنتی ، سلطنتی ، ترکیبی و غیره وجود دارد. پس از تصمیم گیری در مورد فضا ، یک محضر عقد و عروسی را انتخاب کنید که تنظیماتی برای تم عروسی شما دارد. بنابراین ، نکته این است که شما باید محضر عقد و عروسی را با توجه به موضوع عروسی خود انتخاب کنید.

تحقیقات مناسب را انجام دهید:

امروزه وقتی مردم مجبور به خرید حتی یک محصول کوچک می شوند ، تحقیقات مناسبی در مورد آنها انجام می دهند ، بنابراین اگر می خواهید یک محضر عقد شیک غرب تهران رزرو کنید ، مطمئناً باید تحقیقات مناسبی در مورد آن انجام دهید. رتبه بندی محضر و خدمات آن را به صورت آنلاین بررسی کنید. با این کار ، می توانید یک ایده اساسی داشته باشید که آیا باید آن محضر عقد را انتخاب کنید یا خیر.

محضر عقد شیک مدنظرتان را ارزیابی کنید:

قبل از انتخاب یک محضر عقد شیک تهران برای مراسم عقد و ازدواج خود، حتما از سالن ضیافت دیدن کرده و آن را ارزیابی کنید.شما باید موارد زیر را بررسی و استعلام کنید:

 • خدمات پذیرایی:

امکانات و خدماتی که برای پذیرایی از مهمانان در نظر گرفته شده است را بپرسید. مطمئن شوید که پذیرایی به طور کامل و توسط مهماندارن انجام می‌شود. در انتخاب نوع شیرینی و نوشیدنی دقت کنید. ظروف مناسب برای پذیرایی انتخاب کنید و تاکید کنید که به هیچ عنوان از ظروف یکبار مصرف و نامناسب استفاده نشود.

 

 • اندازه سالن

پیش از این که بخواهید محضر عقد شیک را رزرو کنید میبایست ابتدا تعداد مهمان‌های هر دو خانواده را مشخص کرده باشید. سپس با توجه به ظرفیت سالن، محضر عقد را رزرو نمائید. در صورتی که تعداد مهمانان کمی بیشتر از ظرفیت سالن باشد این امکان وجود دارد که بتوان چند صندلی به سالن اضافه کرد تا صندلی به تعداد کافی وجود داشته باشد. اما اگر تعداد مهمانان خیلی بیشتر از ظرفیت و فضای موجود در سالن باشد بهتر است مهمانان درجه دو را از لیست حذف کنید و یا به دنبال جای دیگری باشید زیرا درست نیست که مهمانان سرپا بایستند.

 

 • خدمات اضافی مانند موسیقی، تم و غیره

درباره خدماتی که مجموعه در اختیار شما قرار می‌دهد پرس و جو کنید. در صورتی که دوست دارید تم سالن را به سلیقه خود انتخاب کنید می‌توانید با مدیر مجموعه صحبت کنید و رنگ‌های مورد علاقه‌تان را به ایشان اطلاع دهید. در صورتی که امکان تغییر در چیدمان سالن وجود داشته باشد، تغییرات لازم انجام خواهد شد. اجرای موسیقی، گل آرایی و شمع آرایی نیز طبق نظر شما انجام می‌شود.

محضر عقد مدنظرتان را از قبل رزرو کنید:

 اگر از یک محضر عقد خاص خوشتان می آید ، اکیداً توصیه می شود که از قبل رزرو کنید ، زیرا در دسترس بودن سالن های ضیافت عروسی بسیار محدود است؛ به ویژه در فصل عروسی. بنابراین ، توصیه می شود حداقل 3-6 ماه قبل از عروسی ، محضر عقد شیک در تهران را رزرو کنید تا نیازی به مشکلات آخر وقت نداشته باشید.

بنابراین ، موردی که پیش تر ذکر شد برخی از مراحل و نکات بسیار مهم است که باید هنگام رزرو سالن ضیافت عروسی به یاد داشته باشید. محضر عقد شیک مهردریا یک سالن ضیافت بزرگ و زیبا است که می تواند روز عروسی شما را به خاص ترین روز تبدیل کند. این محضر عقد شیک شهرک غرب تهران با خدمات حرفه ای و تجهیزات مدرن، پرسنل مجرب و مدیریت تخصصی، می تواند بهترین انتخاب برای هر زوج باشد.

از مهم ترین نکات در مورد محضر عقد شیک مهردریا می توان به این اشاره کرد که با توجه به این که در این محضر عقد شیک تهران همه چیز ( از موسیقی و منوی غذا گرفته تا دکور سالن عقد و سفره عقد) بر اساس سلیقه عروس و داماد انجام می شود؛ پس در حقیقت می توان این طور نتیجه گرفت که با انتخاب این محضر عقد شیک غرب تهران مراسم ازدواج شما تبلور رویایتان خواهد بود.

برای روز عقد چه مدارکی باید همراهمان باشد؟

برای این که عاقد ازدواج شما را ثبت کند باید مدارک لازم را با خود در محضر عقد با رستوران همراه داشته باشید. این مدارک را چند روز قبل از روز عقد آماده کنید تا برای روز عقد دچار استرس نشوید. مهمترین مدارکی که برای ثبت عقد در محصر عقد شیک در تهران نیاز دارید عبارت است از:

 1. اصل شناسنامه عروس
 2.  اصل شناسنامه داماد
 3. فتوکپی صفحه اول و دوم شناسنامه عروس و داماد
 4. دو عدد عکس 3 در4 عروس
 5.  دو عدد عکس 3 در 4 داماد
 6. اصل کارت ملی عروس به همراه کپی از پشت و روی کارت
 7. اصل کارت ملی داماد و یک کپی از پشت و روی کارت
 8. اصل شناسنامه پدر عروس
 • در صورتی که پدر عروس در قید حیات نباشند، جد پدری ایشان باید در محضر حضور داشته باشند و اگر جد پدری نیز در قید حیات نباشد، ارائه گواهی فوت پدر به محضر الزامی است.  
 • اگر پدر عروس با ازدواج دخترش مخالف باشد و به همین دلیل در محضر حضور نداشته باشد، دختر بایستی پیش از روز عقد به دادگاه مراجعه کند و مجوز ازدواج را از قاضی دریافت کند. در صورتی که دختر نتواند این مجوز را ار قاضی بگیرد، عقد در محضر ازدواج ثبت نخواهد شد.
 • در صورتی که پدر عروس خارج از ایران ساکن باشد یا به هر دلیل دیگر نتواند در روز عقد در محضر حاضر شود، دختر باز هم باید به دادگاه رفته و مجوز ازدواج دریافت کند تا بتواند ازدواج نماید. اجازه پدر برای ازدواج دختر باکره الزامی است.
 • برگه جواب آزمایش
 • رسید پرداختی هزینه ثبت عقد که توسط پدر عروس یا داماد پرداخت شده باشد
 • 3 نفر شاهد بالغ همراه با کارت ملی یا شناسنامه

در صورتی که یکی از زوجین یا هر دو آنها برای بار دوم ازدواج می‌کنند باید مدارکی دال بر طلاق یا فوت همسر سابق به دفتر ارائه نمایند. در غیر اینصورت نمی‌توان خطبه عقد را جاری نمود و عقد را ثبت کرد. اگر خانم برای بار دوم ازدواج می‌کند دیگر اجازه پدر الزامی نیست و به اختیار خود می‌تواند مجددا ازدواج کند.   

 

آزمایش پیش از ازدواج چیست؟

یکی از مهمترین مدارکی که برای ثبت عقد مورد نیاز است، ارائه برگه آزمایش قبل از ازدواج می­باشد. این آزمایش به منظور پیشگیری از برزو مشکلات ژنتیکی در فرزندان، و مشکلاتی از قبیل اعتیاد و کم خونی و بیماری­های مقاربتی در زوجین انجام می­شود. برای انجام آزمایش باید به محضر عقد شیک مراجعه شود و از ایشان معرفی نامه بگیرید. سپس به همان آزمایشگاهی که معرفی شده است مراجعه کنید و آزمایشات لازم را انجام دهید.

در صورتی که به آزمایشگاه دیگری مراجعه کنید، نتیجه آزمایش مورد قبول نخواهد بود. جواب آزمایش تنها یک ماه اعتبار دارد و بهتر است یک الی دو هفته پیش از تاریخ عقد انجام شود.  آزمایش­هایی که قبل از ازدواج انجام می‌شوند عبارتند از:

 • آزمایش تالاسمی و هموفیلی برای هر دو زوجین
 • آزمایش اعتیاد برای هر دو زوجین
 • انجام آزمایش برای بررسی ابتلا به بیماری­های مقاربتی در آقا
 • تزریق واکسن کزاز برای خانم
 • اگر دختر و پسر نسبت فامیلی داشته باشند بایتسی نزد مشاور ژنتیک مراجعه کنند، اگر در سابقه خانوادگی خود بیماری ژنتیکی وجود داشته باشد باید حتما آزمایش ژنتیک انجام دهند، در غیر این صورت تنها انجام مشاوره کافی است.
 • کلاس آموزشی تنظیم خانواده برای خانم یا برای هر دو.

 

کلاس­های آموزشی تنظیم خانواده به منظور جلوگیری از بروز مشکلات خانوادگی و زناشویی توصیه می‌شود. بسیاری از جوانان از مسائل زناشویی اطلاعی ندارند و علاوه بر این با نیازهای عاطفی و جنسی یکدیگر نیز آشنا نیستند. به همین دلیل توصیه می‌شود تمامی زوجین پیش از ازدواج به صورت انفرادی یا با یکدیگر در کلاس‌های مشاوره پیش از ازدواج شرکت کنند و درباره نحوه رفتار با شریک زندگی و نحوه محبت کردن و عشق ورزیدن آشنا شوند. این مسائل در محکم شدن پایه و بنیان خانواده نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

مشاور خانواده زوجین را با روحیات یکدیگر آشنا می‌کند و آنها درباره نیازهای روحی و عاطفی خود با یکدیگر صحبت می‌کنند. علاوه بر این نحوه صحیح برقراری ارتباط زناشویی و نحوه مراقبت از سلامت جنسی نیز در این جلسات آموزش داده می‌شود. با وجود بیماری‌های مقاربتی نظیر HPV مهم است که زوجین از علائم آن آگاه بوده و نحوه مراقبت از سلامت شخصی خود را بدانند. این کلاس‌ها معمولا در یک جلسه تشکیل می‌شوند و در صورتی که زوجین بخواهند اطلاعات بیشتری درباره روابط زناشویی و ارتباط صحیح میان زوجین کسب نمایند می‌توانند نزد مشاوران خانواده مراجعه کنند و زندگی خود را پایه محکم و آگاهی کامل آغاز نمایند. وجود سلامت روان در خانواده بر روی تربیت فرزندان و داشتن جامعه‌ای سالم و موفق تاثیر بسیار مهمی دارد.