مقاله

محضر عقد شیک تهران

admin ۲۵ اسفند ۱۴۰۰

یکی از مهمترین خریدهای روز عقد در محضر عقد شیک تهران خرید لباس عقد و لباس نامزدی می‌باشد. نو عروسان بر روی این موضوع بسیار حساس هستند و همیشه دوست دارند که بهترین باشند مخصوصا اگر مراسم عقد و نامزدی خودشان باشد. در انتخاب لباس عقد و لباس نامزدی بایستی چند نکته کوچک را رعایت کنید تا در مراسم بدرخشید و تک باشید.

پیش از اقدام برای خرید ملزومات روز عقد و جشن نامزدی بهتر است بودجه خود را در نظر داشته باشید و علاوه بر قیمت محضر ازدواج شیک در تهران تمامی هزینه‌ها را یادداشت نمائید و برآورد نمائید که چه میزان برای لباس عقد و نامزدی می‌توانید هزینه کنید. به یاد داشته باشید که برای تمام مراحل جشن و  برای تمامی هزینه‌های خود برنامه ریزی کنید تا مراسم عقد به خوبی و بدون کم و کاست برگزار شود.

قیمت محضر ازدواج شیک در تهران به این موضوع بستگی دارد که شما بخواهید تنها مراسم عقد خود را در آن محل برگزار کنید یا قصد داشته باشید در ادامه مراسم جشن نامزدی بگیرید و از مهمانان پذیرایی کنید.

ما در این مقاله قصد داریم چند نکته مهم درباره خرید یا دوخت لباس عقد و نامزدی را یاد آور شویم که به شما کمک خواهد کرد تا در مراسم عقد و جشن نامزدی خود در محضر عقد شیک شهرک غرب مانند یک ملکه بدرخشید.

 

نکات مهم درباره خرید لباس عقد و نامزدی

 • لباس عقد و نامزدی نباید شبیه لباس عروس باشد. انتخاب لباس عقد و لباس نامزدی سفید و شبیه به لباس عروس اشتباه است. لباس عروس فقط و فقط برای مراسم عروسی کاربرد دارد و بهتر است لباس بهتری برای مراسم عقد و نامزدی انتخاب کنید. اگر در عکس‌ها یا فیلم‌های عقد و نامزدی دیدید که عروس لباس شکیل و شبیه به لباس عروس بر تن دارد، نیازی نیست شما هم این مد پیروی کنید. بهتر است لباس عروس را برای روز عروسی بگذارید.  
 • برای انتخاب مدل لباس به مهمانان و نوع مراسم عقد و نامزدی دقت کنید. لباس نامزدی بایستی با نوع مراسم شما همخوانی داشته باشد. اگر مراسم عقد خود را در یک سالن بزرگ برگزار می‌کنید و مهمانان زیادی دعوت کرده‌اید بهتر است لباس کار شده و مجلسی‌تری بپوشید. وقتی جشن شما مفصل است بهتر است بیشتر به خودتان برسید و لباس و مدل موهای خود را شیک‌تر کنید. اما اگر مراسم عقد شما یک مراسم جمع و جور است و مهمانان کمی را برای مراسم عقد و نامزدی خود دعوت کرده‌اید می‌توانید یک لباس ساده و یک آرایش و مدل موی ساده داشته باشید. نوع پوشش شما باید درخورد شان و جایگاه اجتماعی خانواده شما باشد.

 

 

 • برای انتخاب رنگ لباس عقد و لباس نامزدی به نکات زیر توجه کنید:
 • در هنگام انتخاب رنگ لباس عقد و نامزدی به رنگ پوستتان دقت کنید. برای انتخاب رنگ لباس حتما رنگ پوستتان را در نظر داشته باشید و ببینید که کدام رنگ با رنگ پوست شما همخوانی بیشتری دارد. معمولا اینطور بوده که افرادی پوست تیره دارند از رنگ‌های ملایم و روشن استفاده کنند. که این موضوع برای همه افراد یکسان نیست. ممکن است فردی با پوشیدن روشن خاصی، تیره تر به نظر برسد. به همین دلیل حتما لباس را پرو کنید.

همچنین افرادی که پوست روشن و سفید دارند باید از لباس تیره رنگ استفاده کنند. لباس خیلی روشن یا سفید باعث می‌شود تا رنگ پریده به چشم بیایید. رنگهایی مانند سبز یشمی، آبی لاجوردی و قرمز برای افراد سفید پوست انتخاب مناسبی می‌باشد.

 • از رنگ سال استفاده کنید. رنگ لباس عقد و نامزدی خود را می‌توانید از طیف روشن رنگ سال انتخاب کنید. برای سایز اجزای لباس و اکسسوری نیز می‌توانید از طیف‌های همان رنگ یا مکمل آن استفاده کنید.
 • ست کردن لباس عروس و داماد را فراموش کنید. در سالیان گذشته مد بود که عروس و داماد لباس خود را به رنگ مشابه انتخاب می‌کردند و با هم ست می‌کردند. اما اگر قصد دارید این کار را انجام بدهید و با هم ست کنید بهتر است رنگی را انتخاب کنید که به پوست هر دویتان بیاید. اگر هر دو رنگ پوست مشابهی دارید کارتان ساده‌تر است اما اگر رنگ پوستتان با هم تفاوت دارد می‌توانید به سراغ رنگ‌های خنثی بروید.

 

 • نکات مهم درباره نحوه ست کردن عروس و داماد با توجه به مد روز:
 • بهتر است رنگ جزئی از لباس داماد شبیه به رنگ لباس عقد یا لباس نامزدی باشد. به عنوان مثال کراوات یا دستمال را می‌توان با رنگ لباس عروس ست کرد. توصیه می‌شود که رنگ کت و شلوار به گونه‌ای انتخاب شود که با رنگ کراوات هماهنگ باشد. اگر داماد قصد دارد از پاپیون استفاده کند بهتر است کت و شلوار مشکی بر تن کند و پیراهن سفید را با آن ست کند.
 • یکی دیگر از راه‌های ست کردن لباس عروس و داماد ست کردن رنگ پیراهن داماد با لباس عروس است. پیراهن داماد می‌تواند طیف روشنی از رنگ لباس عقد یا لباس نامزدی باشد. در این حالت باید رنگ کت و شلوار با دقت زیادی انتخاب شود. رنگ پیراهن بایستی با رنگ کت و شلوار هماهنگی داشته باشد.
 • اگر عروس و داماد تمایل داشته باشند که رنگ کت و شلوار با رنگ لباس عقد و نامزدی یکی باشد بهتر است برای کت و شلوار از رنگی تیره‌تر انتخاب شود. رنگ کت و شلوار باید به گونه‌ای مکمل لباس عروس باشد و ترکیب تیره و روشن جلوه بسیار زیبایی خواهد داشت.
 • مدل لباس را متناسب با مراسم عقد و نامزدی انتخاب کنید. حتما شاهد بوده‌اید که در محضر عقد شیک غرب تهران برخی از عروس خانم‌ها در مراسم عقد کت و شلوار یا شومیز و شلوار می‌پوشند. باید بدانید که این نوع پوشش بدترین نوع پوشش برای مراسم عقد است. درست است که همه مهمانان افرادی آشنا و فامیل هستند اما پوشیدن کت و شلوار برای این مراسم اصلا مناسب نیست. شما باید برای انتخاب لباس ظرافت و دقت بیشتری به خرج دهید.

در محضر عقد شیک مهردریا بهترین انتخاب برای لباس عقد یک پیراهن مجلسی ساده اما شیک است. اگر با پوشیدن پیراهن مشکل دارید و اهل پوشید پیراهن نیستید بهتر است یک شومیز و دامن زیبا و جذاب بپوشید. اما توصیه ما به شما این است که برای مراسم عقد خود پیراهن را انتخاب کنید. به طور کلی لباس عقد باید شما را بانویی شایسته و زیبا جلوه دهد. به همین دلیل در انتخاب لباس خیلی دقت کنید.

مدل لباس شما برای مراسم عقد در محضر عقد شیک غرب تهران می‌تواند یکی از مدل‌های زیر باشد:

 • مانتو مخصوص مراسم عقد: اگر می‌خواهید در محضر عقد ارزان بسیار موقر به نظر بیایید بهتر است به سراغ لباس‌های رسمی بروید. لباس‌هایی مانند یک مانتو کار شده شیک به همراه شلوار راسته و کفش پاشنه بلند انتخابی مناسب برای استایل رسمی و جذاب عقد محضری می‌باشد. شما می‌توانید از رنگ‌های ملایم و روشن استفاده کنید و جزئیات ظریف و کوچکی بر روی آن طراحی کنید یا از مدل‌های آماده استفاده کنید. شما می‌توانید با استفاده از یک دسته گل زیبا و یک لاک خوشرنگ استایل بی‌نظیری بسازید و در مجلس مانند یک بانوی با وقار بدرخشید.
 • لباس‌های طرح خاص: اگر دوست دارید کمی متفاوت باشید و از مد پیروی نکنید، می‌توانید از مانتو‌های خاص با طراحی منحصر بفرد استفاده کنید. اما دقت داشته باشید که لباس شما در عین خاص بودن باید زیبا و شکیل باشد. از انتخاب طرح‌های شلوغ اجتناب کنید.

اشکالی ندارد اگر کمی متفاوت باشید، پس نترسید و لباسی زیبا و منحصر بفرد بپوشید. از مدل‌های روز و تک مزون‌ها دیدن کنید و بهترین مدل را انتخاب کنید. لباس‌های مزونی معمولا تک هستند و نمونه آنها در هیچ جایی پیدا نمی‌شود. بنابراین می‌توانید تک باشید. کت و شلوار داماد و جزئیات لباس او را با رنگ و مدل لباس خود هماهنگ کنید.

 • پیراهن‌های ساده ساتن یا کرپ: پیراهن‌های ساده و موقر یک انتخاب هوشمندانه است. این سبک پیراهن برای افرادی که تمایلی به استایل‌های رسمی ندارند مناسب است. شما می‌توانید در محضر ازدواج با قیمت مناسب، با یک پیراهن ساده و زیبا بهترین باشید. در انتخاب جنس پارچه دقت کنید. جنس پارچه باید ایستایی خوبی داشته باشد و چروک نشود. در فصول سرد سال از جنس‌های ضخیم استفاده کنید و در فصول گرم سال می‌توانی ترکیبی از حریر و دیگر پارچه‌ها را برای پیراهن خود انتخاب نمائید.

اگر پیراهنی ساده انتخاب می‌کنید دقت داشته باشید که آستین‌ها و یقه کمی متفاوت باشند تا جلوه زیباتری داشته باشد. به عنوان مثال یک پین زیبا و ظریف در قسمت آستین ظاهر پیراهن شما را دگرگون خواهد کرد.  

 • لباس شب: این مدل پیراهن بیشتر برای مراسم نامزدی کاربرد دارد و شما می‌توانید برای مراسم نامزدی خود در تالار یا منزل پدری از این لباس استفاده کنید. برای مراسم عقد می‌توانید از لباس شب ساده استفاده کنید. لباس سفید را نیز برای روز عروسی بگذارید و به سراغ رنگ‌های دیگری بروید.

داماد نیز می‌تواند رنگ کراوات یا دستمال خود را با رنگ لباس عروس ست کند. در هنگام انتخاب دسته گل نیز می‌توانید رنگ گلها را شبیه به رنگ لباس خود انتخاب کنید و از طیف‌های مختلفی استفاده کنید تا جذابیت بیشتری داشته باشد.

 • پارچه لباس عقد و نامزدی را خوب انتخاب کنید. در محضر ازدواج با قیمت مناسب، لباس عقد بایستی از پارچه با کیفیت و دوخت خوبی برخوردار باشد. به عنوان مثال پارچه گیپور، ساتن، کرپ و حریر بهترین انتخاب برای لباس مجلسی و لباس عقد و نامزدی هستند. هرگز از مانتو برای مراسم استفاده نکنید. به جای مانتو می‌توانید یک کت شیک به همراه دامن راسته بپوشید.

نوع پارچه و مدل لباس بر ظاهر اندام شما تاثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال اگر در قسمت پهلوها دارای اضافه وزن هستید می‌توانید در این قسمت از پارچه کار شده یا یراق استفاده کنید تا کمی اندام شما را بپوشاند.

 • در هنگام انتخاب لباس عقد و نامزدی به سایز اندام خود دقت کنید. در مراسم عقد محضر عقد ارزان، لباس عقد باید اندام شما را زیباتر جلوه دهد و به همین دلیل لباس باید درست اندازه شما باشد و درست انتخاب شده باشد. در هنگام انتخاب لباس عقد و نامزدی حتما سایر خود را اندازه بگیرید و  لباس را پرو کنید. لباس عقد و نامزدی باید با قد و اندام شما هماهنگی داشته باشد. به نمونه‌های زیر دقت کنید:
 • افرادی که درشت اندام هستند بهتر است از پوشیدن لباس‌های پف دار و دامن کلوش خودداری کنند. اگر اضافه وزن دارید بهتر است لباس خیلی تنگ نپوشد. همچنین به خاطر داشته باشید که پوشیدن لباس گشاد و پیراهن چین دار شما را بزرگتر و چاق‌تر نشان می‌دهد. بهتر است لباسی بپوشید که عیوب اندامی شما را پوشش دهد. بیشتر بر روی نقاط قوت اندام خود تمرکز کنید و لباسی بپوشید که نقاط قوت را بیشتر در معرض نمایش قرار دهد.
 • افراد لاغر اندام و بلند قد بایستی لباسی بپوشند که اندامشان را پرتر نشان بدهد. این افراد باید از پوشیدن لباس‌های خیلی تنگ و بلند اجتناب کنند. پیراهن‌های بلند و راسته باعث می‌شود تا بلند قدتر و لاغر اندام‌تر به نظر بیایند. این افراد بهتر است از پیراهن‌های عروسکی و کوتاه استفاده کنند. البته به خاطر داشته باشید که پیراهن نباید خیلی دخترانه و پرنسسی باشد. در عین زیبایی باید جلوه مجلسی و با شکوه داشته باشد.

 

 • افراد ظریف اندام و کوتاه قد بهتر است از لباس بلند و چین دار استفاده کنند تا بلند قد به نظر بیایند و در عکس و فیلم زیباتر باشند. البته به یاد داشته باشید که لباس لباستان خیلی جذب نباشد. این موضوع باعث می‌شود تا کوچکتر به نظر بیایید.
 • بانوانی که اندامی مثلثی شکل دارند و پائین تنه پرتر از بالا تنه است بهتر است از پیراهن‌های پین دارد استفاده کنند تا تمرکز بیشتر بر روی بالا تنه باشد. می‌توانید از پیراهن‌های آستین پف دار یا آستین یه ربع استفاده کنید و یا پیراهنی با بالا تنه حریر بپوشید.
 • بانوانی که بالاتنه پری دارند می‌توانند از پیراهن‌های آستین دار و بلند استفاده نمایند. اگر بالا تنه پری دارید توصیه می‌شود از پیراهن‌های دکلته و بدون آستین استفاده نکنید. بیشتر بر روی پائین تنه تمرکز کنید و بالا تنه را بپوشانید.
 • افراد که اندامی به شکل ساعت شنی دارند در انتخاب مدل لباس می‌توانند آزادانه عمل کنند و هر نوع پیراهنی برای آنها زیبا خواهد بود. پیراهن دامن چین دار و پیراهن‌های ماکسی برای این افراد مناسب می‌باشد. برای بالا تنه نیز می‌توانید مدل‌های آستین دار یا بدون آستین را امتحان کنید. به طور کلی پیشنهاد می‌کنیم حتما پیراهن‌های مختلفی را بر تن کنید و سپس به جزئیات اندام خود دقت کنید.
 • حجاب عقد محضری در محضر عقد شیک شهرک غرب را متناسب با لباس خود انتخاب کنید. برخی از عروس‌ها تمایل دارند در محضر عقد شیک تهران با حجاب کامل حضور یابند. برای این منظور بهتر است از پوشش‌های شیک و زیبایی که برای حفظ حجاب موجود است مانند کلاه حجاب و ... استفاده کنید و یا روسری خود را به زیباترین شکل ممکن ببندید. البته توصیه می‌شود حتی المکان از روسری یا شال استفاده نکنید.

برخی دیگر نیز دوست دارند از یک گل سر یا تل استفاده کنند. در اینصورت بهتر است موهای خود را به صورتی ساده اما شیک شینینون نموده و یک گل سر هماهنگ با لباس عقد یا نامزدی به موی خود بزنید. در انتخاب گل سر، کلاه حجاب و هر تزئین دیگری که برای موهای خود انتخاب می‌کنید حتما به رنگ و مدل لباس دقت کنید. در صورت امکان از تزئینات موجود بر روی لباس نیز استفاده کنید.

برخی نیز دوست دارند از یک شال حریر و یا روسری سفید استفاده کنند که این موضوع به سلیقه شخصی بستگی دارد و بهتر است رنگ شال و روسری متناسب با رنگ لباس انتخاب شود.

 • در انتخاب کفش دقت کنید: برای انتخاب کفش باید به قد خود و قد داماد دقت کنید. اگر قد داماد از شما بلندتر است بهتر است کفش پاشنه بلند بپوشید. اما اگر با داماد هم قد هستید توصیه می‌شود کفش تخت بپوشید. برای انتخاب رنگ کفش بایستی به رنگ لباس خود دقت کنید. رنگ کفش می‌تواند نقره‌ای و خنثی باشد و یا همرنگ با لباس و کیفتان باشد. از پوشیدن صندل خودداری کنید. بهتر است کفش مجلسی بپوشید که جلوه  مجلسی تر و زیباتری دارد.  
 • لباس عقد باید با لباس نامزدی متفاوت باشد. اگر مراسم عقد و جشن نامزدی را جدا برگزار می‌کنید بهتر است لباس عقد با لباس نامزدی تفاوت داشته باشد. معمولا لباس عقد ساده و کم زرق و برق است، اما لباس نامزدی مجلسی‌تر و کار شده است. اگر مراسم نامزدی و جشن بعد از جاری شدن خطبه عقد در سالن محضر عقد شیک شهرک غرب برگزار خواهد شد، بهتر است لباس نامزدی را با خود به همراه داشته باشید و در فرصتی مناسب لباس خود را عوض کنید و برای جشن نامزدی و حضور کنار مهمانان حاضر شوید.

توصیه می‌کنیم که با همان لباسی که سر سفره عقد محضر عقد شیک مهردریا بودید به جمع مهمانان نپیوندید.

اما اگر می‌خواهید جشن نامزدی را در روز دیگر و در جای دیگری برگزار کنید می‌توانید در موقعیتی مناسب به آرایشگاه بروید و لباس نامزدی خود را بپوشید و برای مراسم خود را آماده کنید. برخی از خانواده‌ها در منزل پدر عروس جشن می‌گیرند و برخی دیگر در تالار یا باغ جشن بزرگی برگزار می‌کنند و تمام آشنایان و فامیل را دعوت می‌کنند تا پیمان مشترک زوج جوان را به تمام اقوام و آشنایان اعلام کنند. در این صورت شما وقت بیشتری برای آماده شدن خواهید داشت.

فضای محضر عقد شیک تهران امکانات لازم برای عکاسی و فیلم برداری مهیا می‌باشد و شما می‌توانید پی از پایان مراسم و یا پیش از آغاز آن عکس‌های خود را ثبت کنید. عکاس و فیلم بردار حرفه‌ای و کاربلد حاضر در محضر عقد شیک مهردریا در اتاق عقد، کنار سفره عقد و ... از شما عکس می‌گیرند و سپس فایل آن را در اختیار شما قرار می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت محضر ازدواج شیک در تهران و مشاهده تصاویر به وب سایت https://mehredarya.com/ مراجعه فرمائید.

در محضر ازدواج با قیمت مناسب می‌توانید با لباس عقد و لباس نامزدی عکس‌های جذاب و به یاد ماندیی بگیرید و از فضای زیبای محضر عقد شیک غرب تهران استفاده نمائید. به خاطر داشته باشید که لباس مناسب با خود به همراه داشته باشید. اکسسوری و سایر جزئیات لباس مانند شال یا روسری، کفش و کیف را فراموش نکنید. برای گرفتن عکس‌های زیبا از قبل ژست‌های زیبای عکاسی را ببینید و هنگام گرفتن عکس از آنها  استفاده کنید تا بهترین عکس‌ها را داشته باشید.

برای اینکه بیشتر در عکس جلوه نمائید از رنگ‌های درخشان و براق استفاده کنید. رنگ‌هایی مثل قرمز براق، لاجوردی با قسمت‌های کار شده و براق می‌تواند بسیار زیبا باشد. از رنگ‌های خیلی روشن مانند زرد یا نارنجی خیلی روشن استفاده نکنید. این رنگ‌ها در عکس زیبا نخواهند بود.

 • استفاده ا اکسسوری را فراموش نکنید. هنگام مراجعه به محضر عقد ارزان حتما با خودتان اکسسوری مناسب به همراه داشته باشید. اکسسوری‌هایی مانند دستکش، کلاه، گردنبند و دستبند، کیف و کمربند و ... می‌تواند بسیار کاربردی باشند. اگر مراسم خود را در فضای باز برگزار می‌کنید می‌توانید از اکسسوری‌هایی مانند کلاه و چتر استفاده کنید. هنگام عکس گرفتن نیز می‌توانید از این اکسسوار برای زیباتر نمودن عکس استفاده کنید.  
 • لباس عقد و نامزدی را متناسب با فصل انتخاب کنید. در هنگام خرید لباس عقد و نامزدی به آب و هوا و فصلی که در آن هستید دقت کنید. اگر جشن خود را در فضای آزاد برگزار می‌کنید، بهتر است لباس مناسب انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر فصل گرما باشد، بهتر است لباس خنک انتخاب کنید تا گرمای هوا شما را آزار ندهد. در این فصل می‌توانید چند دست لباس تابستانه خنک مانند پیراهن و صندل نیز به همراه داشته باشید تا بتوانید عکس‌های اسپرت بگیرید.

اگر مراسم عقد و نامزدی شما در فصول سرد سال باشد و مراسم در فضای آزاد برگزار خواهد شد می‌توانید از یک شنل گرم، پالتو شیک و کلاه استفاده کنید. کلاه، شال گردن و لباس زمستانی اسپرت و شلوار جین نیز برای عکس‌های اسپرت انتخاب مناسبی می‌‌باشد.

کلام آخر، برای انتخاب لباس عقد و لباس نامزدی حتما به مزون‌های خوب و معروف بروید و از مدل‌های خاص و مجلسی آنها دیدن کنید. با خیاط مزون برای انتخاب لباس مشورت کنید. لباس‌های پیشنهادی را پرو کنید و سپس تصمیم بگیرید. گاهی ممکن است لباسی در ظاهر خوب نباشد اما وقتی بر تن کردید نظرتان عوض شود.

 

 

 

 

 

 

 

پیغام خطا

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/mehredarya.com/public_html/includes/file.phar.inc).