مقاله

سالن عقد شیک

admin ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

در حال حاضر، مراسم های عقد و عروسی افزایش پیدا کرده و باتوجه به اینکه تعداد زیادی از سالن های عقد با کیفیت و شیک در شهرهای مختلف ایران وجود دارد و همه عروس داماد ها میخوان مراسموشون در بهترین حالت ممکن برگزار بشه، انتخاب یک سالن عقد مناسب همچنان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

تنوع بسیار زیاد سالن های عقد و دفاتر ازدواج ممکن است برای عروس و داماد ها تبدیل به یک چالش بزرگ شود. اما برای حل این چالش، می‌توان از سابقه و تجربه سالن عقد پیوند مهردریا استفاده کرد. این سالن عقد شیک در سعادت آباد تهران، یکی از بهترین و مورد اعتمادترین سالن های عقد است که با تلاش بی وقفه خود به خوبی نیازهای زوج های جوان و اطرافیان آن‌ها را در نظر گرفته است.

سالن عقد پیوند مهردریا با داشتن تیمی از صاحبنظران و کارشناسان، به همراه طراحی داخلی بسیار زیبا و همچنین ارائه خدمات متنوعی مانند پذیرایی، موسیقی، عکاسی و فیلم‌برداری، برای برگزاری مراسم عقد یا ازدواج شما یک انتخاب عالی است.

همچنین، هزینه‌های بسیار مناسب و قابل قبول سالن عقد پیوند مهردریا، می‌تواند در تصمیم‌گیری شما بسیار کمک کننده باشد. به همین دلیل، اگر به دنبال سالنی شیک و با کیفیت هستید، بهتر است سالن عقد پیوند مهردریا را به گزینه های خود اضافه کنید و با خیال راحت مراسم خود را در این سالن برگزار کنید.

امروزه با توجه به بیشتر شدن عقد ها و عروسی ها، سالن های عقد افزایش بسیار زیادی داشته اند و از نظر کیفیتی نیز پیشرفت بسیار زیادی کرده اند به طوری که هم اکنون پیدا کردن یک سالن عقد شیک کار چندان سختی نیست.

هزینه سالن عقد نیز یکی از دغدغه های عروس و داماد ها می باشد و می توان گفت در انتخاب سالن عقد بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

سالن عقد پیوند مهردریا یکی از سالن های عقد واقع در سعادت آباد تهران می باشد که هزینه برگزاری مراسم در این سالن بسیار مناسب و به صرفه خواهد بود و ارزش کیفیت برگزاری مراسم و خدماتی که حین برگزاری مراسم ارائه می شود، بسیار با ارزش تر از هزینه پرداختی شما می باشد.

در ایران سالن عقد وی آی پی نیز وجود دارد که تقریبا هزینه دریافتی آن ها بسیار زیاد خواهد بود اما از نظر کیفیتی نیز در سطح بالایی قرار دارند. به طور کلی می توان گفت انتخاب یک سالن عقد شیک با توجه به بودجه در نظر گرفته شما خواهد بود و کیفیت برگزاری مراسم نیز با توجه به هزینه پرداختی شما متغیر می باشد.

زیادی سالن های عقد و دفاتر ازدواج در سراسر ایران به ویژه شهر تهران باعث ایجاد شک و تردید بین عروس و داماد های بسیاری شده است که نمی دانند مراسم خود را در کدام سالن عقد برگزار کنند. برای این که بدانیم کدام سالن برای برگزاری مراسم عقد و ازدواج مناسب است باید با ویژگی‌های سالن عقد در تهران آشنا باشیم و به آنها توجه کنیم.

سالن عقد پیوند مهردریا یکی از سالن های عقد شیک می باشد که تجربه و سابقه بسیار زیادی در برگزاری مراسم دارد و همواره به فکر جلب رضایت زوج های جوان و اطرافیان آن ها بوده است.

 

ویژگی‌های سالن عقد شیک

یک سالن عقد خوب باید ویژگی های بسیار زیادی داشته باشد؛ نیروی های خدماتی این سالن باید افراد با تجربه و روابط عمومی بالا باشند که بتوانند با مهمانان مراسم به گرمی برخورد کنند و موجب رضایت آن ها باشند.

 • کیفیت خدمات و نحوه برگزاری مراسم

نحوه برگزاری مراسم  و نوع برنامه ریزی برای اجرای بخش‌های مختلف مراسم نشان دهنده نظم و مدیریت دقیق مجموعه است. با پرس و جو درباره عملکرد پرسنل در روز مراسم و نحوه اجرای برنامه‌ها می‌توان از عملکرد کلی سالن عقد مطلع شد. از طرفی وقتی که برای بازدید از سالن عقد مراجعه می‌کنید باید درباره محوه برگزاری مراسم نیز سوال کنید.

برخی از خدماتی که در برخی از سالن های عقد ارائه می شود، ارزش زیادی ندارند اما ممکن است از شما هزینه بسیار زیادی دریافت کنند. در این مواقع شما در انتخاب خود دقت نکردید و همین امر باعث شد تا از نظر مالی ضرر کنید. به همین دلیل در زمان انتخاب خدمات بهتر است تنها مواردی را سفارش دهید که برای بهتر شدن مراسم شما لازم هستند. بهتر است از هزینه‌های اضافی صرف نظر کنید.

زمانی که کیفیت برگزاری مراسم شما پایین باشد، ممکن است آبروی شما نزد فامیل و آشنایان برود و از نظر روحی نیز ضربه بخورید. پس دقت در انتخاب یک سالن عقد شیک بسیار مهم است و هم از ضرر مالی شما جلوگیری خواهد کرد و هم نقش ضربه گیر را در مقابل حرف های مهمانان خواهد داشت.

پیدا کردن سالن عقد شیک در شهر تهران و دیگر شهر های ایران کار چندان سختی نیست و امروزه با توجه به شرایط ازدواج و زیاد شدن پیوند ها، تعداد سالن های عقد نیز بیشتر شده است و بسیاری از سالن های عقد به دلیل جذب مشتری، از نظر کیفیتی بسیار پیشرفت کرده و مورد توجه بسیاری از زوج ها قرار گرفته اند.

 • امکانات پذیرایی از مهمانان

پذیرایی یکی از مهمترین نکات تاثیر گذار در انتخاب یک سالن عقد می باشد؛ برخی از سالن های عقد پذیرایی را به عهده صاحبان مجلس می گذارند و خود صاحبان مجلس باید تمام کار های مربوط به پذیرایی را تدارک ببینند.

اما برخی از سالن های عقد نیز وجود دارند که پذیرایی را خودشان به عهده می گیرند و سعی می کنند آن را به بهترین شکل انجام دهند. پذیرایی مانند داشتن میوه های درجه یک و بهترین شیرینی های موجود در شهر و حتی وجود نسکافه یا چایی و حتی شربت در مراسم می تواند به بهبود کیفیت مراسم کمک بسیار زیادی کند.

بنابراین در زمان بازدید از سالن عقد شهرک غرب باید درباره نحوه پذیرایی و امکاناتی که سالن در اختیار شما و مهمانان قرار می‌دهد سوال کنید و مطمئن شوید که برای روز مراسم همه چیر به خوبی انجام می‌شود. اگر نیاز باشد که میوه و شیرینی را خودتان تهیه کنید باید زمانی را برای خرید و آماده کردن آنها در نظر بگیرید. اگر پذیرایی بر عهده سالن عقد شیک در تهران باشد، حتما درباره نوع شیرین و نوشیدنی که در کنار آن سرو می‌شود سوال کنید و شیرینی یا نوشیدنی مورد نظرتان را سفارش دهید. نوشیدنی را با توجه به فصل و شرایط هوا انتخاب کنید.

 

 • تزئینات سالن عقد شیک

تزئینات استفاده شده در سالن عقد موجب زیبایی سالن می‌شود. هر قدر این تزئینات زیباتر و لاکچری‌تر باشند، دکور سالن عقد جلوه بیشتری خواهد داشت. بنابراین باید به دقت به تزئینات و نحوه چیدمان آنها و سفره عقد دقت کنید و نکته‌ای را از قلم نیاندازید.

گل آرایی و شمع آرایی نیز در برخی از سالن های عقد انجام می شود که جزو آپشن های این سالن ها به حساب می آیند؛ مفتخریم که بگوییم سالن عقد پیوند مهردریا یکی از آن سالن عقد های شیک تهران می باشد که گل آرایی و شمع آرایی را به بهترین شکل انجام می دهد و توجه همه مهمانان را به خود جلب می کند.

در سالن عقد پیوند مهردریا از بهترین گل های موجود و با کیفیت ترین آن ها برای گل آرایی استفاده می شود و جا شمعی های بسیار زیبایی وجود دارد که بر روی سفره و دور تا دور سالن قرار گرفته است.

گل هایی که بر روی سفره عقد در سالن عقد پیوند مهردریا وجود دارد، گل های بسیار زیبایی می باشند که جلوه ای بسیار ناب به سفره عقد می دهند و این امر بسیار قابل تحسین و ستایش می باشد.

برخی از سالن های عقد در شهر تهران از سفره های عقد بسیار گرانقیمت و لاکچری استفاده می کنند که می تواند جزو مزیت های سالن ها دانست. این سالن های عقد پذیرایی را به صورت شام و ناهار نیز انجام می دهند و از نظر نوشیدنی نیز منوی سرد و گرم دارند که قبل از برگزاری مراسم می توانید تمام امور مربوط به پذیرایی را با رئیس سالن در میان بگذارید تا پذیرایی با توجه به درخواست شما انجام شود.

 • خدمات عکاسی و فیلم برداری

استفاده از بهترین عکاسان و فیلمبرداران نیز جزو آپشن ها و نقاط قوت یک سالن عقد به حساب می آید. عکاسی و فیلمبرداری در برخی از سالن های عقد به صورت رایگان انجام می شود اما در بعضی از سالن ها شما باید بابت عکاسی و فیلمبرداری، پول اضافه ای را بپردازید.

سالن عقد پیوند مهردریا با بهره گیری از بهترین عکاسان وفیلمبرداران، موفق به کسب رضایت زوج های جوان نسبت به فیلم و عکس های گرفته شده، شده است و بسیار قابل تحسین می باشد.

 • طراحی دکور سالن عقد مهردریا

طراحی و دکوراسیون سالن عقد پیوند مهردریا به شکلی انجام شده است که مهمانان به محض ورود به سالن، هیجان زده خواهند شد و شما را بابت انتخاب خوب تان تحسین خواهند کرد. چیدمان صندلی ها در این سالن نیز به گونه ای انجام شده است که فضای زیادی را اشغال نمی کند و سالن عقد فضای باز خواهد داشت که به راحتی می شود رفت و آمد کرد.

 

چگونه یک مراسم خوب و باشکوه داشته باشیم؟

برای این که مراسم باشکوه و به یادماندنی داشته باشید باید به چند نکته مهم دقت کنید. این نکات به شما کمک می‌کنند تا برای برگزاری مراسم دچار استرس نشوید. این استرس می‌تواند بسیاری از کارهای شما را به تعویق بیاندازد و حتی احتمال دارد یکی از کارهای مهم روز عقد را فراموش کنید. بهترین کار برای ایجاد نظم در انجام امور مربوط به مراسم عقد و کاهش استرس، برنامه ریزی است. با یک برنامه ریزی دقیق و درست می‌توان کارها را دسته بندی کرد. برای هر بخش زمان و هزینه مورد نیاز را یادداشت کنید تا هم از نظر زمانی و هم از نظر بودجه دچار مشکل نشوید.

 

 • تاریخ عقد را به طور دقیق مشخص کنید

پس از آنکه مراسم خواستگاری با موفقیت انجام شد و خانواده‌ها و دختر و پسر بر این ازدواج راضی بودند، جشنی به نام بله برون برگزار می‌شود که در آن درباره مسائل مهمی از جمله مهریه و شیربها و خریدهای جهزیه صحبت می‌شود. یکی از صحبت‌هایی که در جلسه بله برون مطرح می‌شود، تاریخ عقد است. این تاریخ را خانواده‌ها بر اساس برنامه ریزی و توان مالی خود برای برگزاری مراسم انتخاب می‌کنند و ممکن است با یک مناسب خاص مصادف باشد.

تاریخ عقد را به طور قطعی مشخص کنید تا بتوانید در زمان مناسب برای پیدا کردن سالن عقد اقدام کنید و سالن مورد نظرتان را برای روز عقد رزرو نمائید. در مناسبت‌های خاص معمولا به سختی می‌توان جای خالی پیدا کرد و به همین علت است که می‌گوئیم زمان قطعی را زودتر مشخص کنید تا بتوانید به موقع برای رزرو سالن عقد در تهران اقدام کنید.

 

 • تعداد دقیق مهمان‌ها را مشخص کنید

برای این که بتوانید سالن عقد مناسبی را انتخاب کنید باید تعداد دقیق مهمان‌هایی که قرار است دعوت کنید را بدانید. هر سالن عقد شیک در تهران ظرفیت مشخصی دارد و زمانی که شما می‌خواهید دفتر را رزرو کنید از شما سوال می‌شود که تعداد مهمان‌هایتان چند نفر است و برای چند نفر خدمات و امکانات می‌خواهید. به همین دلیل باید پیش از مراجعه تعداد افرادی که از طرف خانواده عروس و خانواده داماد دعوت می‌شوند را لیست کنید. معمولا تنها ار بزرگان فامیل و اقوام درجه یک دعوت می‌شود و نیازی نیست فرزندان آنها را دعوت کنید.

به طور کلی درست نیست که ظرفیت سالن با تعداد مهمان‌های شما اختلاف زیادی داشته باشد. در این صورت یا مهمان‌ها باید سر پا بایستند و یا بخشی از سالن خالی می‌ماند که هیچ یک از اینها جلوه زیبایی ندارند و کیفیت مراسم را پائین می‌آورند.

 

 • رزرو آرایشگاه را فراموش نکنید

آرایشگاه را باید برای روز عقد رزرو کنید به همین دلیل پس از آن که سالن عقد مهردریا را رزرو کردید باید بلافاصله به فکر رزرو آرایشگاه باشید. دقت داشته باشید که اگر آرایشگاه به منزل یا سالن عقد نزدیک باشد بهتر است زیرا دیگر نیازی نیست مدت زمان زیادی را در مسیر سپری کنید و به موقع به مراسم نرسید. اگر می‌خواهید پس از آرایشگاه مستقیما به سالن عقد بروید بهتر است هر وسیله و لباسی که لازم دارید را بردارید. دسته گل، کیف و کفش و ... را بردارید و یا به خانواده خود بسپارید که همه لوازم را با خود بیاورند. بهتر است که آماده باشید تا دیگر نیازی نباشد در سالن عقد لباس عوض کنید. این کارها زمان بر است و از زمانی که برای مراسم عقد شما در نظر گرفته شده است کم می‌شود.

 

 • برای انجام آزمایش قبل از ازدواج از محضر معرفی نامه بگیرید

یکی از مهمترین مدارکی که نیاز است برای روز عقد آماده کنید و به همراه داشته باشید، برگه جواب آزمایش قبل از ازدواج است. این آزمایش ضروری است و باید انجام شود در غیر این صورت عقد در محضر ثبت نخواهد شد. آزمایش قبل از ازدواج برای جلوگیری مشکلات سلامتی و تشخیص انواع بیماری مقاربتی و خطرناک مانند ایدز و هپاتیت باید انجام شود. آزمایش قبل از ازدواج یک آزمایش خون و ادرار ساده است که بر اساس آن کم خونی و هر گونه بیماری ایدز و اعتیاد و انواع بیماری‌های مقاربتی در آقایان انجام تشخیص داده می‌شود. پس از انجام آزمایش مذکور یک کلاس آموزشی رایگان برای دختر و پسر برگزار می‌شود و درباره مسائل اولیه زناشویی و راه‌های مراقبت‌ها صحبت می‌شود. عدر این کلاس‌ها نحوه برخورد زوجین با یکدیگر و مهارت درک متقابل و جزئیاتی درباره شناخت جسمی و روحی به طور مختصر شرح داده می‌شود.

در صورتی که دختر و پسر فامیل باشند شرکت در جلسه مشاوره ژنتیک و انجام دادن آزمایش ژنتیک نز برای هر دو آنها الزامی است. این جلسه مشاوره و آزمایش برای جلوگیری از بروز مشکلات جسمی و ذهنی برای فرزندانشان ضروری است. در صورتی که سابقه فامیلی و نتیجه آزمایش نشان دهد که فرزند آنها در آینده مشکل خواهند داشت، به آنها توصیه می‌شود برای ازدواج با یکدیگر جدی‌تر فکر کنند و تصمیم درستی بگیرند.

پس از آن که جواب آزمایش آماده شد، برای دختر واکسن کزاز تزریق می‌شود. این واکسن هر 10 سال یکبار تکرار می‌شود و در صورتی که 10 سال از تزریق واکس گذشته باشد  لازم است که دختر این واکسن را تزریق کند.

 

 • تمام هزینه‌ها و مخارج  مراسم عقد را با جزئیات مشخص کنید

در لیست خود از کوچکترین خرید مورد نیاز برای مراسم عقد در سالن عقد عرب تهران تا بزرگترین آنها را یادداشت کنید. مهمترین خریدهای مراسم عقد عبارت است از خرید حلقه برای عروس و داماد، خرید لباس مناسب برای عروس و یک دست کت و شلوار برای داماد، خرید طلا، خرید ساعت برای عروس و داماد، کیف و کفش، هزینه سالن عقد شیک در تهران، عکاسی و فیلم برداری از مراسم، هزینه مورد نیاز برای پذیرایی از مهمانان، آرایشگاه و کیک از جمله مخارجی است که می‌توانید آنها را به لیست خود اضافه کنید.

تمامی مخارج را بر اساس اولویت و اهمیت آنها دسته بندی کنید. در ابتدای لیست مخارج اصلی مراسم را یادداشت کنید مانند رزرو دفتر ازدواج و خرید حلقه. در ادامه لیست باقی مخارج جزئی را بنویسید. اگر احساس می‌کنید که هزینه‌ها بیشتر از حدی است که در نظر دارید می‌توانید در صورت امکان مخارج غیر ضروری را از لیست حذف کنید. در برخی از فرهنگ‌ها و سنت‌ها مخارج عقد را هر دو خانواده یا یکی از آنها بر عهده می‌گیرد. در برخی از اقوام و مناطق ایران هزینه مراسم عقد را خانواده عروس بر عهده می‌گیرند اما در دیگر اقوام و مناطق خانواده داماد عهده دار هزینه‌های مراسم عقد است.  

 

 • مدارک لازم برای ثبت عقد را آماده کنید

در روز عقد مدیر سالن عقد مهردریا از شما می‌خواهد تا مدارک شناسایی را ارائه دهید. چند هفته پیش از روز عقد مدارک شناسایی و هر مدرکی که مورد نیاز است را آماده کنید تا در روز عقد مدرکی را فراموش نکرده باشید. مدارکی که باید در سالن عقد شیک همراه داشته باشید عبارت است از:

 1. یک قطعه عکس 3*4 دختر و پسر
 2. اصل و کپی شناسنامه دختر و پسر
 3. اصل و کپی کارت ملی دختر و پسر
 4. اصل شناسنامه پدر دختر
 5. اگر پدر دختر در قید حیات نباشد الزامی است که اصل گواهی فوت پدر دختر به محضر ارائه شود؛
 6. اگر هر یک از زوجین طلاق گرفته باشند یا همسر وی فوت کرده باشد، ارائه سند طلاق یا گواهی فوت الزامی است؛
 7. اصل شناسنامه دو نفر شاهد بالغ
 • در صورتی که پدر دختر با ازدواج مخالف باشد، دختر می‌تواند از دادگاه مجوز دریافت کند و آن را در روز عقد به دفتر تحویل دهد؛
 • اگر پدر دختر بنا به دلایلی نتواند در سالن عقد در تهران حاضر شود (در حبس باشد یا در خارج از کشور کار یا زندگی کند)، دختر باید به دادگاه مراجعه کند و مجوز ازدواج را در روز عقد همراه داشته باشد.

 

 • آینه و شمعدان را یک هفته قبل از عقد خریداری کنید

یکی از مهمترین خریدها و اجزای موجود در سفره عقد، آینه و شمعدان است. در صورتی که تمایل دارید آینه و شمعدان مخصوص خودتان را در سفره عقد بگذارید، توصیه می‌شود این مساله را با مدیریت مجموعه در میان بگذارید تا در صورتی که امکان داشته باشد، اقدامات لازم را برای جابجایی آینه و شمعدان و قرار دادن آن در سفره عقد انجام دهند. آینه و شمعدان را یک هفته قبل از روز عقد تهیه کنید تا زمان کافی برای انتخاب کردن و هماهنگ کردن با سالن عقد را داشته باشید. پس از اتمام مراسم عقد نیز باید امکانات لازم برای جابجا کردن آینه و شمعدان را به همراه داشته باشید. بهتر است این کار را به یکی از اقوام یا دوستان خود یا همسرتان بسپارید که نگرانی از این بابت نداشته باشید.

به عنوان سخن پایانی به شما می گوییم که حتما در انتخاب سالن عقد دقت داشته باشید زیرا هم ممکن است آبروی شما را حفظ کند و شخصیت بهتری به شما بدهد و هم ممکن است در صورت فقدان کیفیت، نارضایتی مهمانان را به همراه داشته باشد. در زمان انتخاب سالن عقد دقت کنید تا تمامی امکانات و خدمات مورد پسندتان باشد. جشن عقد یکی از به یادماندنی‌ترین مراسم در طول زندگی هر فرد است و به همین دلیل برای تازه عروس و داماد‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مورد خوب تحقیق کنید تا مراسم باشکوهی داشته باشید. برای تمام جوانان آروزی خوشبختی و سعادت داریم.