مقاله

معرفی سالن عقد شیک مهردریا در تهران

admin ۰۹ آبان ۱۴۰۱

معرفی سالن عقد شیک مهردریا در تهران

امروزه دیگر رایج نیست که مراسم عقد در خانه برگزار شوند و خانواده‌ها برای برگزاری مراسم عقد و خوانده شدن خطبه عقد ترجیح می‌دهند یک سالن عقد شیک را رزرو کنند و مراسم عقد را همان جا برگزار کنند. نکته‌ای که وجود دارد انتخاب سالن عقد است. سالن عقد مجموعه‌ای است که محیط زیبایی را برای برگزاری مراسم عقد با تزئینات زیبا فراهم نموده است و تمامی خدمات مورد نیاز برای برگزاری مراسم عقد را ارائه می‌نماید.  

انتخاب یک سالن عقد شیک در تهران و آماده شدن برای مراسم عقد محضری شاید در نظر اول کار ساده‌ای به نظر بیاید. اما اگر در زمان انتخاب به برخی از موارد دقت نکنید ممکن است در زمان برگزاری مراسم و یا پس از آن احساس نارضایتی داشته باشید و خاطره خوبی در ذهنتان باقی نماند.

اگر تصمیم دارید مراسم عقد خود را به صورت محضری برگزار کنید باید در زمان انتخاب سالن عقد به چند نکته مهم توجه داشته باشید. کار دشواری نیست، فقط لازم است کمی وقت بگذارید و با دقت به برخی از جزئیات موجود دقت کنید. ما در این مقاله می‌خواهیم چند مشخصه مهم و اصلی یک محضر عقد شیک تهران را نام ببریم.

ویژگی‌های سالن عقد شیک در تهران

انتخاب دفتر ازدواج و توجه به خدمات و امکانات آن به نحوه برگزاری مراسم و تشریفاتی که در نظر دارید بستگی دارد. اگر تنها به دنبال یک مراسم ساده محضری هستید باید به چند نکته اصلی دقت داشته باشید.

 • سالن عقد:

 • امکانات و تزئینات سالن عقد یکی از مهمترین مسائلی است که در زمان بازدید از دفتر ازدواج غرب تهران باید به آن دقت کنید. تزئینات سالن، فضای کافی، تمیزی و زیبایی، استفاده از لوازم جدید و شیک همگی باید به دقت بررسی شوند تا در زمان برگزاری مراسم حس خوبی نسبت به انتخاب خود داشته باشید.

سالن عقد مهمترین بخش محضر ازدواج است و مکانی است که شما در آنجا عشق جاودانه خود را به هم پیوند می‌زنید. اگر حس خوبی نسبت به سالن نداشته باشید و جزئیات آن مورد پسند شما نباشد، هر بار که به عکس‌های روز عقد نگاه می‌کنید این احساس ناخوشایند برایتان تکرار خواهد شد.

هدف ما در مجموعه مهردریا ایجاد محیطی زیبا و آرام برای آغاز عهد و پیمان مشترک شما عزیزان است. استفاده از رنگ‌های سفید و طلایی در دکوراسیون داخلی، نمایی مدرن به سالن می‌بخشد و تلاش شده است تا از بهترین و مدرن‌ترین جزئیات برای تزئین اتاق استفاده ‌شود.

 • چیدمان سفره عقد:

 • از دیگر ویژگی‌های یک سالن عقد شیک سفره عقد زیبا با چیدمان امروزی و جذاب است. ظروف و جزئیاتی که در سفره عقد استفاده شده است را به دقت نگاه کنید. اگر طرح خاصی مد نظرتان است حتما با مدیریت مجموعه درباره آن صحبت کنید تا در صورت امکان برای شما انجام شود. گل آرایی و شمع آرایی سفره عقد و تمیزی ظروف و اجزای سفره خوب بررسی کنید.

سفره عقد مهمترین بخش سالن عقد است و در زیباتر شدن عکس‌ها و فیلمهای عقدتان تاثیر بسیاری دارد. موقعیت سفره عقد باید به صورتی باشد که مهمان‌ها بتوانند به خوبی عروس و داماد را ببیندد و تمام قسمت‌های سفره عقد به خوبی در معرض دید قرار داشته باشند.

چیدمان سفره عقد در سالن عقد مهردریا با ترکیب رنگ‌های طلایی و سفید توسط مجرب‌ترین تیم طراحی دکور انجام شده است. در سفره عقد از گل‌های ظریف و سفید رنگ برای گل آرایی استفاده شده است و سایر جزئیات سفره عقد نیز به صورت هماهنگ در کنار یکدیگر قرار داده شده است. شمع آرایی سفره عقد و بخش‌هایی از سالن با دقت و ظرافت انجام شده است و نور ملایم شمع‌ها در میان گل‌های سفید حس خوبی را به حاضرین سالن عقد القا می‌کند.

 • هزینه سالن عقد شیک تهران:

 • در سال‌های گذشته دفاتر ازدواج بسیار ساده بودند و عروس و داماد به همراه خانواده‌ها تنها برای جاری شدن خطبه عقد به دفتر ازدواج می‌رفتند و پس از اینکه دختر و پسر به عقد یکدیگر درآمدند مراسم عقد را در منزل پدری عروس برگزار می‌کردند. به همین دلیل هزینه‌ای که در نظر گرفته شده بود تنها برای هزینه دفتر ازدواج بود که بر اساس تعرفه مشخص شده محاسبه می‌شد.

اما امروزه شکل ظاهری دفاتر ازدواج و محضر عقد شیک تهران متفاوت شده است. خدماتی که در این مجموعه‌ها ارائه می‌شود بسیار بیشتر از گذشته است. در گذشته شاید تنها یک سفره عقد مختصر وجود داشت که عروس و داماد در کنار آن می‌نشستند و خطبه جاری می‌شد. اما در سال‌های اخیر تشریفات بیشتری در دفاتر ازدواج بکار گرفته می‌شود.

به همین دلیل هزینه سالن عقد شیک تهران با توجه به خدمات و امکاناتی که مطابق با نظر عروس و داماد انتخاب می‌شوند، محاسبه خواهد شد.

در دفتر عقد شیک مهردریا خدماتی از قبیل گل آرایی و شمع آرایی، عکاسی و فیلم برداری، پذیرایی از مهمانان و اجرای خاص‌ترین سفره‌های عقد مطابق با سلیقه عروس و داماد ارائه می‌شوند. خانواده‌ها با توجه به بودجه خود می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند. انتخاب این که چه امکاناتی برای مراسم عقد فراهم شود بر عهده عروس و داماد و خانواده آنها می‌باشد و هیچ اجباری بر آن نخواهد بود.

برای کسب اطلاعات درباره خدمات و امکانات موجود در مجموعه و اطلاع از جزئیات هزینه سالن عقد شیک تهران به نشانی اینترنتی https://mehredarya.com/ مراجعه فرمائید و با شماره تلفن‌های محضر عقد شیک تهران تماس حاصل نمائید.

 

 • ظرفیت سالن:

 • هنگامی که برای انتخاب دفتر ازدواج اقدام می‌کنید باید تعداد مهمان‌هایی که قصد دارید برای مراسم دعوت کنید را مشخص کرده باشید. معمولا برای مراسم عقد محضری تنها بزرگان فامیل خانواده عروس و خانواده داماد و بستگان درجه یک و نزدیک دعوت می‌شوند. بهتر است زیاد سالن عقد را شلوغ نکنید. هر چه تعداد مهمان‌ها بیشتر باشد کنترل مراسم و انجام به موقع آداب و رسوم دشوارتر خواهد بود. به مهمانان خود یادآور شوید حتی الامکان کودکان خود را با خود به محضر نیاورند.

وقتی تعداد مهمان‌ها زیاد شوند باید زمان بیشتری را صبر کنید تا همه مهمان‌ها برای شروع مراسم حاضر شوند و این موضوع ممکن است موجب ناراحتی مهمان‌های حاضر در دفتر عقد شیک شود.

در سالن عقد شیک در تهران ما سالن را با ظرفیتی حدود 30 الی 40 نفر برای پذیرایی از مهمان‌های شما آماده نموده‌ایم و در صورتی که تعداد مهمان‌ها بیشتر از این عدد باشد به دلیل وجود فضای کافی می‌توانیم با اضافه کردن تعدادی صندلی فضای مناسبی را برای حضور مهمانان شما مهیا نمائیم.

 

 • عاقد خوش رو و خوش برخورد:

 • از مهمترین ویژگی‌های سالن عقد شیک حضور عاقد خوش اخلاق و سخنور است. عاقد باید قادر باشد با بیان فصیح و جذاب خود بتواند مراسم را اداره کند و مراسم شاد و جذابی را برای مهمانان ایجاد کند. اگر عاقد عبوس و کم حوصله باشد مسلما حوصله برگزاری آداب و رسوم خاص مانند قند سائیدن یا تکرار سه باره خطبه عقد را نخواهد داشت و همین موضوع ممکن است موجب دلخوری عروس و داماد و خانواده‌ها شود. اما اگر عاقد فردی سخنور باشد و بتواند فضای محضر را بدون استرس و تنش مدیریت کند، مراسم خوبی برگزار خواهد شد.

به همین دلیل درباره رفتار و خصوصیات اخلاقی عاقد سوال کنید و در صورت امکان با ایشان ملاقات حضوری داشته باشید. روز عقد برای عروس و داماد یک روز مهم و به یاد ماندنی است و باید به بهترین شکل ممکن برگزار شود. رفتار عاقد و حتی پرسنل در مجموعه می‌تواند در حال خوش آنها بسیار تاثیر گذار باشد.

 

 • دقت کردن به موقعیت جغرافیایی سالن عقد شیک:

 • توجه به جزئیات داخلی سالن عقد از اهمیت زیادی برخوردار است اما دقت داشته باشید که موقعیت مکانی سالن نیز بسیار حائز اهمیت است. دسترسی آسان به دفتر ازدواج غرب تهران و وجود فضای کافی برای پارک کردن ماشین‌های مهمانان در برگزار شدن به موقع مراسم عقد تاثیر دارد. اگر سالن عقد در محله‌ای شلوغ و پر ترافیک واقع شده باشد مسلما هر چقدر هم که برنامه ریزی کنید نمی‌توانید ساعاتی که در ترافیک می‌مانید را محاسبه کنید. بدین ترتیب دچار استرس خواهید شد و لذت این روز به یاد ماندنی برایتان از بین خواهد رفت.

برای مهمان‌ها نیز مشکلاتی مانند به موقع رسیدن و پیدا کردن جای پارک و طی مسافت محل پارک خودرو تا دفتر ازدواج باعث می‌شود تا از نظر روحی تحت فشار باشند و با حال نامساعدی در مراسم حضور داشته باشند. خستگی و عصبانیت مهمان‌ها در حال سایر افراد نیز تاثیر خواهد داشت.

در سایت مهردریا می‌توانید آدرس سالن عقد را با استفاده از برنامه مکان یاب جستجو کنید و به راحتی از مسیرهایی که تردد کمتری در آن وجود دارد به دفتر عقد تشریف بیاورید. با استفاده از برنامه و با مشخص شدن مدت زمانی که در مسیر خواهید بود می‌توانید برای کارهای دیگری که در روز عقد می‌خواهید انجام بدهید برنامه ریزی کنید.

 • سیستم سرمایش و گرمایش و تهویه مناسب:

 • فضای داخلی سالن عقد باید در هر فصل از سال هوای مطلوبی داشته باشد. به عنوان مثال در فصول گرم سال باید سیستم سرمایشی سالن به قدری قوی باشد که بتواند هوای داخل سالن را خنک نگه دارد. همچنین در فصول سرد سال باید سالن هوای معتدلی داشته باشد. نه خیلی گرم که مهمان‌ها را کلافه کند و نه خیلی سرد که مهمان‌ها مجبور باشند با کت و ژاکت در سالن بشینند.

مهمتر از همه وجود سیستم تهویه و تعویض هوای داخل سالن است. با وجود همه گیر شدن کرونا این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است و اقراد بسیاری هستند که به دلیل بالا بودن سن نسبت به ویروس حساس هستند و مستعد ابتلا می‌باشند. به همین دلیل سیستم تهویه داخلی سالن باید به خوبی کار کند و هوای داخل سالن را به صورت مداوم در جریان قرار دهد.  

 

کارهایی که برای روز مراسم باید انجام دهید

 • رزرو آرایشگاه:

 • برای روز عقد عروس و داماد به آرایشگاه می‌روند و خود را برای حضور در مراسم آماده می‌کنند. توصیه می‌شود در زمان انتخاب آرایشگاه دقت کنید که فاصله سالن عقد تا آرایشگاه چقدر است؟ آیا می‌توانید به موقع به مراسم برسید؟ آیا مسیر ترافیک زیادی دارد؟ بهتر است آرایشگاه را نزدیک سالن عقد انتخاب کنید و زمان آن را طوری رزرو کنید که بتوانید کمی زودتر در سالن عقد حاضر شوید و خودتان را برای مراسم آماده کنید.

برای مراسم عقد محضری نیازی به آرایش زیاد و شینیون حرفه‌ای ندارید، بهتر است برای مراسم عقد محضری یک آرایش ساده و شیک را انتخاب کنید و با استفاده از یک گل سر یا روسری و شال موهای خود را زینت دهید.

در مورد انتخاب لباس نیز دقت کنید که قرار نیست شما لباس عروس بر تن کنید. لباسی مناسب و پوشیده بپوشید که بدون نیاز به تعویض لباس بتوانید به محضر عقد رفته و پس از آن برای ادامه مراسم به منزل یا تالار بروید. تعویض لباس کاری زمان بر خواهد بود و از آنجائیکه برای مراسم عقد محضری زمان زیادی ندارید بهتر است لباسی بپوشید که راحت باشد و بتوانید بدون محدودیت راه بروید و حرکت کنید.

 

 • سفارش و خرید لباس عقد:

 • اگر می‌خواهید لباس عقدتان به صورت سفارشی دوخته شود باید خیلی زودتر اقدام کنید. انتخاب مدل و خرید پارچه و مراحل دوخت زمان بر خواهند بود. به همین دلیل در زمان مناسب برای سفارش لباس اقدام کنید تا لباس شما به موقع آماده شود. در زمان انتخاب مدل لباس دقت داشته باشید که لباس شما باید حالتی رسمی داشته باشد. لباس‌های پفی و مجلسی برای مراسم عقد در سالن عقد شیک مناسب نیستند.

 

 • تهیه کارت دعوت به تعداد کافی برای مهمان‌ها:

 • پیش از سفارش کارت دعوت یک متن زیبا را برای کارت دعوت خود انتخاب کنید. متن دعوت نامه باید زیبا و رسمی باشد و به بهترین شکل ممکن از مهمان‌ها دعوت شود. کارت دعوت معمولا به دست بزرگان فامیل می‌رسد و از آنها خواسته می‌شود تا برای مراسم عقد حضور داشته باشند، بنابراین متن دعوت نامه باید درخور جایگاه این افراد باشد. در انتخاب عکس و مدل کارت نیز دقت داشته باشید. مدل‌های فانتزی دیگر از مد افتاده است. مدل‌های ساده و شیک بهترین انتخاب خواهند بود.

برای اینکه برای مراسم عقد دچار استرس نشوید بهتر است تمام کارها و هزینه‌ها را یادداشت کنید و به طور دقیق برای روز مراسم برنامه ریزی کنید تا همه چیز به بهترین شکل ممکن برگزار شود و روز خاطره انگیزی را در ذهن خود و مهمانان ثبت کنید.